Zapalniczka przyczyną pożaru

W jednym z mieszkań bloku przy ul. Podchorążych wybuchł pożar. Mieszkanie spłonęło doszczętnie, ale na szczęście nikt z domowników nie ucierpiał. Policja wyjaśnia, co było przyczyną pożaru.

Pożar wybuchł w mieszkaniu położonym na III piętrze bloku przy ul. Podchorążych. Ogień pojawił się w pokoju dziecięcym, w którym bawiło się rodzeństwo w wieku 2 i 3 lat. Rodzice przebywali w tym czasie w innych pomieszczeniach. Kiedy zauważyli płomienie, nie zdołali ich już sami opanować. Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie, zmuszając domowników do ucieczki z mieszkania.

Reklama

Spalone mieszkanie nadaje się do kapitalnego remontu. Na szczęście nikt z mieszkańców nie doznał obrażeń.

W gaszeniu pożaru uczestniczyło kilka jednostek straży pożarnej. Wozy strażackie miały spore trudności z dojazdem pod blok drogą osiedlową, zablokowaną przez zaparkowane samochody.

Według rodziców, ogień zaprószyły przebywające w swoim pokoju dzieci. Jak wynika z wstępnych ustaleń, źródłem całego nieszczęścia była leżąca w kuchni zapalniczka gazowa, której rodzice nie mogli później odnaleźć. Chłopczyk i dziewczynka najprawdopodobniej bawili się zapalniczką. W pokoju dzieci nie było bowiem żadnych urządzeń elektrycznych, a gniazdka były zabezpieczone zaślepkami.

W ramach prowadzonego postępowania policjanci sprawdzą, czy rodzice nie zaniedbali obowiązku zapewnienia dzieciom właściwej opieki.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje