Podlaskie: Autobus zderzył się z tirem - 1 osoba nie żyje, 23 są ranne

Dzisiaj rano podmiejski autobus zderzył się z tirem w miejscowości Jurowce koło Białegostoku. Jedna osoba zginęła a 23 - w tym sześcioro dzieci - zostało rannych. Śmiertelna ofiara wypadku to 64-letnia pasażerka autobusu, mieszkanka Jurowiec. Po silnym urazie głowy, mimo reanimacji na miejscu zdarzenia, nie udało się jej uratować. Ranni zostali przewiezieni do szpitali w Białymstoku. Stwierdzono u nich przede wszystkim urazy głowy i kończyn. Tirem kierował 41-letni Litwin. Według policji, tylko dzięki przytomności kierowcy z autobusu podmiejskiej linii nr 102 skutki wypadku nie są jeszcze bardziej tragiczne. Obu kierowcom nic się nie stało. Obecnie są przesłuchiwani przez policję. Droga na trasie Białystok-Augustów była zablokowana przez ponad trzy godziny. Ruch odbywał się objazdem przez Wasilków.

Do zderzenia obu pojazdów doszło przed mostem na rzece Supraśl w Jurowcach. Jak poinformował Jacek Dobrzyński z biura prasowego podlaskiej policji, TIR iveco na litewskich numerach rejestracyjnych uderzył w tył jadącego w stronę Białegostoku autobusu linii nr 102. Prawdopodobnie chciał wyprzedzić autobus, ale zrezygnował z manewru i nie zdążył wytracić prędkości. Z naprzeciwka jechały ciężarówki ze żwirem.

Reklama

- Autobus był pchany do przodu około 160 metrów i ocierał się o barierki - mówi Dobrzyński. Prawdopodobnie dzięki barierkom autobus mógł się zatrzymać kilka metrów przed mostem, znajdującym się w pobliżu ujęcia wody pitnej dla Białegostoku. - Ze względów bezpieczeństwa na czas usuwania plamy oleju z drogi urządzenia w ujęciu zostały wyłączone - poinformował rzecznik podlaskiej straży pożarnej Jan Rabiczko.

- Ranni zostali przewiezieni do szpitali w Białymstoku. Stwierdzono u nich przede wszystkim urazy głowy i kończyn. Część poszkodowanych trafiła także na badania do poradni chirurgicznej szpitala wojewódzkiego w Białymstoku. Dzieci przewieziono do miejscowego Dziecięcego Szpitala Klinicznego - poinformował dyrektor pogotowia ratunkowego w Białymstoku Ryszard Wiśniewski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje