Dorn przechodzi do PSL? Jest komunikat rzecznika

Nie potwierdzam informacji jakoby Ludwik Dorn miał zostać członkiem klubu parlamentarnego PSL - mówi Jakub Stefaniak. Rzecznik prasowy klubu PSL dementuje informacje radia ZET, które podało, że były polityk Prawa i Sprawiedliwości dostał propozycję przejścia do ludowców i ma podjąć decyzję w tej sprawie do końca tygodnia.

- Absolutnie nie wiem skąd się pojawiły takie informacje, ja tych informacji nie potwierdzam. Na temat rozmów z panem Dornem nic nie wiem, aczkolwiek nie siedzę na sali [obrad plenarnych - przyp. red.]. Być może pan Dorn z kimś rozmawiał na ten temat, natomiast nie ma takiej możliwości, by w przyszłym tygodniu pan marszałek Dorn był członkiem klubu i myślę, że również do końca kadencji takiej możliwości nie będzie - powiedział rzecznik klubu PSL.

Ludwik Dorn to były bliski współpracownik Jarosława i Lecha Kaczyńskich. W 2001 roku współtworzył z nimi i z grupą ludzi z Porozumienia Centrum Prawo i Sprawiedliwość.

Reklama

W 2008 roku został usunięty z partii i z klubu parlamentarnego PiS. Ponownie rozpoczął współpracę z tą partią pod koniec 2010 roku. Rok później wystartował do Sejmu z list PiS otrzymując grubo ponad 18 tysięcy głosów.

Pod koniec 2011 roku wstąpił do klubu Solidarna Polska. Obecnie jest posłem niezrzeszonym.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje