Duda: Źle się stało, Buzek popełnił błąd

Jerzy Buzek popełnił błąd zamykając kopalnie w Polsce -mówił poseł PiS, Andrzej Duda. Prezes jego partii Jarosław Kaczyński zapowiadał wczoraj na Śląsku odbudowanie przemysłu.

Według Andrzeja Dudy, zamykanie kopalń, to uleganie trendowi, który próbuje narzucić nam Europa Zachodnia. Polityk tłumaczył, że polityka klimatyczna jest obecnie realizowana na korzyść tych, którzy mają energię atomową, a Polska powinna postawić na energię z węgla.

Reklama

Duda przekonywał, że mamy największe w Europie złoża tego surowca, z czego powinniśmy korzystać.

Polityk PiS mówił też, że trzeba odtwarzać polski sektor bankowy. Tłumaczył, że źle się stało, że zdecydowana większość banków, które są w Polsce, są jednostkami zagranicznymi. Duda powiedział, że trzeba tworzyć nowe banki, czym powinien zająć się rząd.

Wczoraj podczas konferencji w pobliżu jastrzębskiej kopalni Zofiówka Jarosław Kaczyński zarzucał politykom PO, że przyczynili się do pogorszenia sytuacji przemysłu w naszym kraju.

Tłumaczył, że chodzi o likwidacje kopalń i akceptację pakietu klimatycznego Unii Europejskiej. Prezes PiS dodał, że opinia o zaniedbywaniu Śląska przez Warszawę jest uzasadniona.

Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Duda | Jaroslaw Kaczyński | Prawo i Sprawiedliwość

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje