Giertych wnioskuje do komisji etyki o ukaranie Palikota

Były wicepremier, mecenas Roman Giertych zwrócił się do sejmowej komisji etyki o ukaranie Janusza Palikota za jego wypowiedź dotyczącą inicjacji seksualnej dzieci. Według Giertycha szef Ruchu Palikota opowiedział się za prawnym obniżeniem wieku kontaktów seksualnych.

W ubiegły poniedziałek Palikot mówiąc w programie "Kropka nad i" w TVN24 o postulacie obniżenia progu uprawniającego do otrzymania prawa do głosowania przekonywał, że do inicjacji seksualnej dochodzi już w 13. roku życia, w związku z tym należy zmienić prawo.

Reklama

Pytany przez dziennikarkę, czy chciałby tego, by dzieci mogły współżyć od 13. roku życia, odpowiedział: "A ile lat miała Jadwiga, jak została królową Polski?"

"Jako ojciec dwóch córek, w tym 13-latki, zwracam się do wysokiej komisji z wnioskiem o ukaranie i jednoznaczne potępienie wypowiedzi Janusza Palikota (...), w której polityk ten opowiedział się za obniżeniem wieku sankcjonowanych przez prawo kontaktów seksualnych" - napisał Giertych do szefowej komisji etyki poselskiej Małgorzaty Kidawy Błońskiej (PO).

Według byłego wicepremiera Palikot opowiedział się za prawną dopuszczalnością kontaktów seksualnych z trzynastoletnimi dziećmi i tym samym realizuje postulaty środowisk pedofilskich.

Politycy Ruchu Palikota zapewnili już w piątek, że nie zamierzają proponować obniżenia wieku, w którym współżycie seksualne jest legalne. Zapowiedzieli, że będą pozywać do sądu osoby, które rozpowszechniają fałszywe informacje na ten temat.

Dowiedz się więcej na temat: Roman Giertych | Rydzyk | telewizja Trwam

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje