"Nasze stosunki z Radiem Maryja się unormują"

Obecnie mamy do czynienia z ostrą krytyką ze strony Radia Maryja, ale po czasie te stosunki się unormują - uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński.

B. premier powiedział w czwartek w radiowych "Sygnałach Dnia", że nie spodziewa się, by w środowiskach skupionych wokół Radia Maryja miała powstać inicjatywa powołania nowego środowiska politycznego, partii.

Reklama

- Sądzę, że obecnie mamy do czynienia ze strony Radia Maryja z niekiedy bardzo ostrą krytyką, ale po czasie te stosunki się unormują. Wszyscy, którzy nieustannie twierdzili, że jesteśmy formacją podporządkowaną Radiu Maryja, muszą się wstydzić; ale wiem, że oni nigdy się nie wstydzą, kłamią, nigdy się nie wstydzą - powiedział J. Kaczyński.

B. premier ocenia, że jest możliwość porozumienia z toruńską rozgłośnią. - Zawsze taka możliwość istnieje. Ja nigdy nie twierdziłem, że mamy poglądy takie same jak dajmy na to ojciec Rydzyk, ale jednocześnie szanujemy i doceniamy ten sposób myślenia i fakt, że radio przywróciło podmiotowość polityczną tej części społeczeństwa, która tak myśli. Szanujemy to, ale w niejednej sprawie się różnimy. I nigdy żeśmy tego nie ukrywali - dodał J.Kaczyński.

Szef PiS ocenił, że w ciągu ostatnich lat o. Rydzyk "postępował w sposób racjonalny". - Na pewno nie jest w interesie polskiego katolicyzmu, który ojciec Rydzyk chce reprezentować, by siły odległe od tego katolicyzmu miały władzę na dłuższy czas - dodał.

Dowiedz się więcej na temat: Prawo i Sprawiedliwość | radio

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje