Nieprawidłowości podczas rządowego lotu? Komentarze polityków

Opozycja zarzuca Prawu i Sprawiedliwości liczne niedopatrzenia w związku z lotem rządowej delegacji z Londynu. Szefowa KPRM Beata Kempa odpiera te zarzuty, tłumacząc, że "cywilna instrukcja HEAD nie została złamana". A co o sprawie sądzą politycy?

Sprawę kuriozalnego lotu z Londynu opisał red. Zbigniew Parafianowicz na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Reklama

Adam Szłapka (Nowoczesna)

Widać wyraźnie, że ekipa Prawa i Sprawiedliwości w ogóle nie wyciągnęła wniosków z tragedii, które Polskę spotkały. Z jednej strony mamy nieprzestrzeganie procedur przy limuzynie prezydenckiej, pękła opona przecież, teraz próbowano doprowadzić do tego żeby samolot startował niezgodnie z procedurami. Wielki szacunek dla pana pilota, że nie ugiął się pod presją.

Jakub Stefaniak (PSL)

Jeżeli politycy nie wezmą się w garść (...), to nigdy nie będzie lepiej. Pilot jest bogiem na pokładzie samolotu. On ma o wszystkim decydować. Nie ma, że prezydent decyduje, że premier decyduje, nie ma licytowania się, kto jest ważniejszy. Na pokładzie samolotu najważniejszy jest pilot.

Z kolei poseł PSL Paweł Bejda poinformował, że będzie wnioskował do szefa MON Antoniego Macierewicza o udzielenie informacji, czy nie zostało naruszone prawo i instrukcja HEAD podczas powrotu polskiej delegacji rządowej z wizyty w Londynie.

Piotr Apel (Kukiz’15)

Całe szczęście, że pilot i załoga zareagowali w odpowiedni sposób. Cieszę się, że mamy tak sprawnych pilotów i załogę lotniczą, natomiast liczenie za każdym razem na profesjonalizm i bezkompromisowość załogi jest dość naiwna. Powinny zadziałać mechanizmy, które już są, po prostu ich się nie przestrzega.

Jan Maria Jackowski (PiS)

W tej materii dla mnie bardzo ważna jest wypowiedź pani minister Beaty Kempy, która jasno powiedziała, że nie doszło do naruszenia instrukcji, która określa sposób w jaki mają podróżować najważniejsze osoby w państwie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje