"Piotr Duda był w ZOMO". Są już przeprosiny

​Henryk Wujec przeprosił Piotra Dudę za sugerowanie, że był on funkcjonariuszem ZOMO. Opozycjonista z czasów PRL i były doradca prezydenta przeprosiny zamieścił w liście skierowanym do przewodniczącego "Solidarności".

Jego treść opublikowano na stronie internetowej związku. Henryk Wujec przeprosił Piotra Dudę za swoją wypowiedź w jednym z programów w Polsacie News, w której sugerował, że lider "Solidarności" był w stanie wojennym ZOMO-wcem osłaniającym telewizję. 

Reklama

"Był to z mojej strony błąd, gdyż nie pamiętałem, że służył Pan w komandosach, a nie w ZOMO (...) za dyskredytowanie Pana tą wypowiedzią w opinii publicznej przepraszam" - napisał Henryk Wujec.

Jak czytamy na stronie internetowej "Solidarności", Piotr Duda przyjął przeprosiny. Przyznał, że wypowiedź Henryka Wujca go zabolała, ale w obecnej sytuacji uważa sprawę za zamkniętą.

Wcześniej przywódca związku groził pozwami wszystkim gościom tamtego programu - oprócz Wujca byli to Paweł Olszewski i Michał Kamiński. Pozostali dwaj do tej pory nie zdecydowali się przeprosić Piotra Dudy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy