RMF24: Są kolejne zarzuty po bójce na gdyńskiej plaży

Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o aresztowanie dwóch kibiców, którzy zatrzymani zostali po bójce na gdyńskiej plaży. Ostatni z trójki zatrzymanych mężczyzn usłyszał już zarzuty - dowiedział się reporter RMF FM Paweł Balinowski.

29-latek został wczoraj zatrzymany w Rudzie Śląskiej i przewieziony do Gdyni. Dziś usłyszał te same zarzuty, co jego dwaj koledzy - udziału w zbiegowisku i bójce. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Reklama

Dziennikarz RMF FM dowiedział się, że nie udało się odnaleźć kobiety, którą mieli zaczepiać marynarze. Żaden z przesłuchanych świadków nie potwierdził takiej wersji wydarzeń. W tej sytuacji przeciwko Meksykanom nie ma żadnych dowodów. Mają oni w śledztwie status pokrzywdzonych i wszystko wskazuje na to, że jutro opuszczą Trójmiasto.

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto potępił niedzielne starcie na gdyńskiej plaży. Jednoznacznie stwierdził, że to jego rodacy zostali poszkodowani. Wyraził solidarność z poszkodowanymi marynarzami i podkreślił że meksykański resort spraw zagranicznych zwrócił się już do polskich władz o ukaranie sprawców.

Paweł Balinowski

FORUM: Czy premierowi uda się zwalczyć chuligaństwo stadionowe?

Dowiedz się więcej na temat: bójka | plaża | zarzut

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy