Rozpoczął się V Kongres Kobiet

W piątek rozpoczął się V Kongres Kobiet. Bierze w nim udział ponad 8 tys. uczestniczek i uczestników. Tegoroczne hasło to "Partnerstwo, Solidarność, Różnorodność". W uroczystym otwarciu uczestniczyli m.in. prezydent Bronisław Komorowski z małżonką.

Anna Komorowska powiedziała, że jedno z haseł tegorocznego Kongresu - partnerstwo - upoważniło ją do tego, by zaprosić także męża. Prezydentowa podkreślała, że choć to partnerstwo będzie podczas Kongresu odmieniane w różnych kontekstach, to warto zwrócić uwagę na partnerstwo w życiu rodzinnym, mając na uwadze także relacje między małżonkami. Jak mówiła, warto się zastanowić, skąd się biorą relacje niepartnerskie, zastanowić nad tym, jak wychowujemy swoje dzieci do pełnienia przyszłych ról w społeczeństwie.

Także prezydent podkreślał, że hasło o partnerstwie jest dobrą okazją do prezentowania poglądu na to, co może sprzyjać partnerstwu. Przypomniał, że w jego kancelarii powstał niedawno program Dobry Klimat dla Rodziny, a teraz wspólnym wysiłkiem można byłoby go uzupełnić o program Dobry Klimat dla Kobiety.

Reklama

- Dobry klimat dla kobiet w Polsce to także dobry klimat w polskich rodzinach - mówił prezydent.

Anna Komorowska dodawała, że V już Kongres to ogromny sukces, bo pracuje na zmianę mentalności w Polsce, a z tym jest zawsze największy problem.

Uczestniczki Kongresu to kobiety z całej Polski, większość z nich przyjeżdża na Kongres w zorganizowanych grupach, reprezentujących poszczególne regiony kraju, ale też grupy zawodowe, są na sali np. przedstawicielki Służby Więziennej czy policjantki.

Podczas kongresu odbędzie się pięć sesji plenarnych, 25 paneli równoległych, a także różnego rodzaju warsztaty. W kuluarach - jak co roku - zorganizowany zostanie Park Kobiet, gdzie zaprezentuje się ponad 100 wystawców.

Dowiedz się więcej na temat: Anna Komorowska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje