​Sejm przyjął informację nt. priorytetów polityki zagranicznej

Sejm przyjął w piątkowym głosowaniu informację szefa MSZ Radosława Sikorskiego na temat priorytetów polskiej polityki zagranicznej w 2013 roku.

Wniosek o odrzucenie informacji ministra spraw zagranicznych złożyły kluby PiS i SP. Poparło go 147 posłów, 228 było przeciw, 63 wstrzymało się od głosu.

Reklama

Sikorski przekonywał w środę w Sejmie, że Polska umacnia się w UE; ocenił też, że międzynarodowa pozycja Polski jest dobra. Podkreślił, że przystąpienie do strefy euro leży w naszym strategicznym interesie. Minister przestrzegł też, że Unia jest w kryzysie i jej przetrwanie nie jest gwarantowane. Zadeklarował, że modernizacja sił zbrojnych, to nasz priorytet na najbliższą dekadę.

Szef MSZ nie był obecny podczas piątkowych głosowań w Sejmie, bo przebywa na zagranicznej wizycie. Napisał jednak na Twitterze: "Dziękuję Sejmowi za przyjęcie informacji ministra SZ ws. założeń polityki zagranicznej. Dziękuję klubom SLD i RP za wstrzymanie się od głosu".

Za odrzuceniem informacji szefa polskiej dyplomacji było 129 posłów PiS, 17 posłów SP oraz Jarosław Jagiełło (niezrzeszony). Za jej przyjęciem głosowało 200 posłów PO, 27 posłów PSL i Ryszard Galla (niezrzeszony). Od głosu wstrzymało się 40 posłów RP, 22 posłów SLD i wicemarszałek Wanda Nowicka (niezrzeszona).

Dowiedz się więcej na temat: Sejm RP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje