SLD: Prezydent kierował się troską o budżet i PO

Opozycja krytykuje decyzję prezydenta w sprawie OFE. Sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski uważa, że podpisując ustawę prezydent kierował się troską o budżet, ale i Platformę Obywatelską. Jego zdaniem, Bronisław Komorowski nie wydostał się spod kurateli Donalda Tuska, choć "decyzję prezydenta należy mimo wszystko pochwalić".

Bronisław Komorowski postanowił ustawę podpisać, a następnie skierować ją do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli następczej.

Reklama

Krzysztof Gawkowski zwrócił uwagę, że Bronisław Komorowski nie skierował ustawy do Trybunału ze względu na pospieszny tryb w jakim była procedowana - choć był to jeden z głównych zarzutów opozycji.

Sekretarz generalny SLD uważa, że ogłoszenie decyzji prezydenta w sprawie tak ważnej ustawy przez jego ministrów ma swoje znaczenie. Jego zdaniem nieobecność Bronisława Komorowskiego pokazuje jego prawdziwy stosunek do reformy OFE.

Według Krzysztofa Gawkowskiego Trybunał Konstytucyjny nie powinien zwlekać z rozpatrzeniem wniosku prezydenta, ponieważ skutki zmian w OFE zostały już wpisane do budżetu na przyszły rok.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje