"Super Express": PiS chce "odbić" TVN

Jak dowiedział się "Super Express", wzorując się na rozwiązaniach francuskich, PiS chce, aby udziały zagranicznych właścicieli w polskich mediach były możliwie jak najniższe. - To mogłoby być 15 procent udziału obcego kapitału, nie więcej - mówi ważny polityk PiS w rozmowie z tabloidem.

Okazuje się, że TVN, należąca w całości do Amerykanów, ma się w związku z tym czego obawiać. - Sprawy, które mamy jeszcze do załatwienia, jak dekoncentracja mediów, też będą załatwione. Choć będzie wielki opór - zaznaczał ostatnio w rozmowie z TV Trwam Jarosław Kaczyński. 

Reklama

- Chcemy wprowadzić 15 procent udziału kapitału zagranicznego na polskim rynku mediów. A to by oznaczało, że np. TVN należąca do amerykańskiej firmy medialnej Scripps przeszłaby zmianę, dobrą zmianę - mówi poseł PiS.

- To by oznaczało, że TVN w takim kształcie, jak jest teraz, mogłaby zniknąć - mówi dla "SE" poseł Michał Kamiński.

Według posła Stanisława Pięty "dekoncentracja jest koniecznością". - Jeśli chodzi o TVN, to jest to przekaz antypolski, progenderowy i neomarksistowski. Od samego początku ten byt zwalcza polską rację stanu i polskie interesy narodowe. Trudno mi akceptować taką stację - mówi.

Dyrektor programowy TVN Edward Miszczak nie chciał komentować tych doniesień.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje