Szef MSZ: Oskarżona o korupcję będzie zwolniona ze służby zagranicznej

Naczelniczka Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych - zatrzymana przez CBA z powodu podejrzenia korupcji - została w środę wydalona ze służby zagranicznej - podał szef MSZ Radosław Sikorski.

W środę rano w radiowej Trójce szef MSZ zapowiedział też kontrolę wszystkich przetargów, które przeprowadzała zatrzymana naczelniczka.

Reklama

"Monika F. została już wydalona ze służby zagranicznej. Sprawdzimy wszystkie przetargi, w których uczestniczyła. Dziękuję CBA za skuteczność" - napisał potem minister na Twitterze.

Szef dyplomacji pytany w Trójce, "czy MSZ jest przeżarte rakiem korupcji", odpowiedział: "Niestety chyba tak. W wyniku działań i bliskiej współpracy z CBA została zatrzymana pracownica ministerstwa, która jeszcze dziś zostanie wydalona ze służby zagranicznej". Jak dodał, straciła ona "nieposzlakowaną opinię".

Ostra reakcja

- Za każdym razem będziemy współpracowali z CBA, (będziemy) twardo wyciągać w takich przypadkach konsekwencje wobec winnych - zapewnił Sikorski.

CBA zatrzymało we wtorek 18 osób podejrzewanych o korupcję. Ma to związek z prowadzonym przez stołeczną prokuraturę apelacyjną śledztwem dot. zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów Informatycznych b. MSWiA oraz KGP.

Do zatrzymań doszło we wtorek rano na terenie całego kraju. Wśród zatrzymanych są wiceprezes Głównego Urzędu Statycznego, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i 15 przedstawicieli firm informatycznych.

Dowiedz się więcej na temat: Radosław Sikorski | afera | korupcja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy