Zatrzymano podejrzanego o wyłudzanie pieniędzy od rolników

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany jest o próbę wyłudzenia pieniędzy od rolników. Wysyłał do nich listy z nadrukiem podobnym do logo ARiMR i nakłaniał do wpłaty po 246 zł. Miało to przyspieszyć otrzymanie unijnej dotacji.

Jak poinformował w czwartek rzecznik podkarpackiej policji komisarz Paweł Międlar, 29-letni mężczyzna został zatrzymany w środę w Bydgoszczy.

Reklama

- Rolnicy otrzymywali od pewnego czasu listy z logo do złudzenia przypominającym godło Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z treści dokumentu wynikało, iż wpłata 246 zł przyspieszy rozpatrzenie wniosku o dopłaty. Do pisma dołączony był formularz przelewu bankowego - powiedział Międlar.

Według ustaleń policjantów i prokuratury listy mogły zostać rozesłane do kilkunastu tysięcy rolników, nie tylko z Podkarpacia, ale również z innych regionów kraju.

Międlar podkreślił, że policjanci otrzymali informacje o fałszywych listach w piątek od jednego z kierowników podkarpackiego oddziału ARiMR. - Do agencji zgłosił się rolnik z Ropczyc, z listem, który otrzymał i chciał to wyjaśnić - dodał rzecznik.

W poniedziałek sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Kilka godzin później ustalili adres mężczyzny. Zastał on zatrzymany przez bydgoską policję.

Dowiedz się więcej na temat: rolnik | wyłudzanie

Reklama

Reklama

Reklama