"Fakt": Poseł Kukiz'15 zamieszany w aferę reprywatyzacyjną w Krakowie

W pozyskanie kamienicy przy ulicy Dietla 9 w Krakowie zamieszany był mec. Grzegorz Długi, obecnie poseł Kukiz'15 - pisze czwartkowy "Fakt". Gazeta ujawnia kolejne szczegóły związane z bezprawnym przejmowaniem kamienic w Krakowie.

Nawet kilkaset kamienic mogło wpaść w ręce oszustów, a przez lata na ich działalność przymykano oczy - informował w środę "Fakt". Więcej TUTAJ

Reklama

W związku z ustaleniami gazety, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował o powołaniu specjalnego zespołu, który zajmie się badaniem podobnych przypadków.

W swoim czwartkowym wydaniu, "Fakt" ujawnia kolejne szczegóły związane z pozyskiwaniem kamienic w Krakowie.

Jak czytamy, kamienica przy ul. Dietla 9 w Krakowie miała zostać pozyskana w bezprawny sposób. Zdaniem gazety, która powołuje się na ustalenia śledczych, przy sprzedaży kamienicy firmie S.L. Kraków posłużono się sfałszowanym pełnomocnictwem.

Pośrednikiem, który kupował kamienicę dla spółki był mec. Grzegorz Długi, obecnie poseł Kukiz'15. Osobą, która rzekomo miała wystawić pełnomocnictwo był Abraham Issachar Englard, przebywający wówczas w szpitalu w Izraelu.

Poseł, komentując sprawę, zaprzeczył, że kiedykolwiek miał takiego klienta, jednak po chwili dodał, że "coś takiego mogło się zdarzyć" - czytamy w "Fakcie".

Więcej szczegółów dotyczących zakupu kamienicy przy ul. Dietla 9 można przeczytać w czwartkowym wydaniu "Faktu".

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje