Posłowie VII kadencji 2011-2015

Środa, 12 października 2011 (07:29)

Oto skład klubów parlamentarnych wyłonionych 9 października 2011 roku w wyborach do Sejmu.

Klub Platformy Obywatelskiej ma 207 mandatów, zdobyli je:

1.Schetyna Grzegorz Juliusz

2.Drozd Ewa

Reklama

3.Wojnarowski Norbert Ryszard

4.Czernow Zofia

5.Kropiwnicki Robert

6.Mrzygłocka Izabela Katarzyna

7.Szulc Jakub Maciej

8.Smolarz Tomasz

9.Wielichowska Monika

10.Kołacz-Leszczyńska Agnieszka Maria

11.Zdrojewski Bogdan Andrzej

12.Wolak Ewa Wanda

13.Piechota Sławomir Jan

14.Charłampowicz Jarosław

15.Huskowski Stanisław Tadeusz

16.Łapiński Marek

17.Jaros Michał

18.Kaczor Roman Bronisław

19.Zieliński Maciej Jerzy

20.Sikorski Radosław Tomasz

21.Piotrowska Teresa

22.Olszewski Paweł Bartosz

23.Katulski Jarosław Paweł

24.Kozłowska Iwona Maria

25.Brejza Krzysztof

26.Lenz Tomasz

27.Kopaczewska Domicela Katarzyna

28.Mężydło Antoni

29.Szymański Tomasz Józef

30.Wojtkowski Marek

31.Dzięcioł Janusz Andrzej

32.Gąsior-Marek Magdalena Ewa

33.Mucha Joanna

34.Karpiński Włodzimierz Witold

35.Kucharski Cezary

36.Żmijan Stanisław

37.Grad Mariusz

38.Raniewicz Grzegorz Artur

39.Bukiewicz Bożenna

40.Niesiołowski Stefan Konstanty

41.Sibińska Krystyna Mieczysława

42.Sławiak Bożena Maria

43.Sługocki Waldemar Jan

44.Pahl Witold

45.Grabarczyk Cezary Stanisław

46.Śledzińska-Katarasińska Iwona Elżbieta

47.Kwiatkowski Krzysztof

48.Godson John Abraham

49.Niemczyk Małgorzata Barbara

50.Radziszewska Elżbieta

51.Rutkowska Dorota

52.Biernat Andrzej Zbigniew

53.Hanajczyk Agnieszka Małgorzata

54.Tomczyk Cezary Józef

55.Dunin Artur Jerzy

56.Graś Paweł Bolesław

57.Arkit Tadeusz Andrzej

58.Bobowska Joanna Grażyna

59.Niedziela Dorota

60.Raś Ireneusz Jacek

61.Matusik - Lipiec Katarzyna Irena

62.Gowin Jarosław Adam

63.Fedorowicz Jerzy Feliks

64.Gądek Lidia Stanisława

65.Lassota Józef

66.Marczułajtis - Walczak Jagna Kinga

67.Gibała Łukasz

68.Czerwiński Andrzej Stanisław

69.Gut-Mostowy Andrzej Józef

70.Cycoń Marian Adam

71.Grad Aleksander

72.Augustyn Urszula Danuta

73.Wardzała Robert Marian

74.Pitera Julia Teresa

75.Koźlakiewicz Mirosław

76.Gapińska Elżbieta Teresa

77.Kopacz Ewa Bożena

78.Witkowski Radosław

79.Czechyra Czesław Jan

80.Mroczek Czesław

81.Kozaczyński Jacek

82.Kania Andrzej

83.Tusk Donald Franciszek

84.Kidawa-Błońska Małgorzata Maria

85.Vincent-Rostowski Jan Antony

86.Fabisiak Joanna

87.Kierwiński Marcin Piotr

88.Krajewska Ligia

89.Święcicki Marcin

90.Kosecki Roman Jacek

91.Dąbrowska Alicja

92.Szczerba Michał Roch

93.Jastrzębski Leszek Andrzej

94.Halicki Andrzej Witold

95.Rosati Dariusz Kajetan

96.Zakrzewska Jadwiga Teresa

97.Olechowska Alicja Danuta

98.Czaplicka Barbara

99.Durka Zenon

100.Korzeniowski Leszek Sylwester

101.Okrągły Janina Władysława

102.Jarmuziewicz Tadeusz

103.Buła Andrzej

104.Kolenda-Łabuś Brygida

105.Miller Rajmund Tadeusz

106.Chomycz Małgorzata Maria

107.Rząsa Marek Zdzisław

108.Tomański Piotr

109.Rynasiewicz Zbigniew Franciszek

110.Skowrońska Krystyna

111.Butryn Renata Celina

112.Pluta Mirosław Stanisław

113.Kudrycka Barbara

114.Raczkowski Damian

115.Tyszkiewicz Robert

116.Kamińska Bożena

117.Żalek Jacek

118.Nowak Sławomir Ryszard

119.Hall Katarzyna

120.Pomaska Agnieszka Dominika

121.Kozdroń Jerzy

122.Neumann Sławomir Arkadiusz

123.Guzowska Iwona Kamila

124.Borowczak Jerzy Stanisław

125.Blanik Leszek Robert

126.Biernacki Marek

127.Aziewicz Tadeusz

128.Kłosin Krystyna Maria

129.Plocke Kazimierz Florian

130.Hoppe Teresa Jadwiga

131.Konwiński Zbigniew Marek

132.Lamczyk Stanisław Józef

133.Budnik Jerzy Feliks

134.Nykiel Mirosława

135.Kowalski Sławomir Stanisław

136.Trybuś Aleksandra Barbara

137.Pępek Małgorzata Anna

138.Gluza Czesław Tadeusz

139.Rozpondek Halina Leokadia

140.Leszczyna Izabela Dorota

141.Sztolcman Grzegorz Czesław

142.Szumilas Krystyna Maria

143.Gałażewski Andrzej Józef

144.Brzezinka Jacek Piotr

145.Głogowski Tomasz Marian

146.Kaźmierczak Jan Piotr

147.Budka Borys Piotr

148.Kluzik-Rostkowska Joanna Grażyna

149.Krząkała Marek Grzegorz

150.Gadowski Krzysztof Jan

151.Siedlaczek Henryk Piotr

152.Zawadzki Ryszard Józef

153.Tomczykiewicz Tomasz Kazimierz

154.Pietraszewska Danuta Róża

155.Pierzchała Elżbieta Apolonia

156.Plura Marek Mirosław

157.Wójcik Marek Krzysztof

158.Ziętek Jerzy Marek

159.Kołodziej Ewa Edyta

160.Saługa Wojciech Paweł

161.Małecka-Libera Beata Maria

162.Pięta Jarosław

163.Van der Coghen Piotr Artur

164.Nemś Anna Ewa

165.Okła-Drewnowicz Marzena

166.Miodowicz Konstanty Bronisław

167.Pacelt Zbigniew

168.Gierada Artur Daniel

169.Pietrzczyk Lucjan Marek

170.Rybicki Sławomir Piotr

171.Cieśliński Piotr

172.Gelert Elżbieta Kazimiera

173.Sycz Miron

174.Bublewicz Beata Maria

175.Orzechowski Andrzej

176.Staroń Lidia Ewa

177.Cichoń Janusz Władysław

178.Papke Paweł

179.Witczak Mariusz Sebastian

180.Adamczak Małgorzata

181.Borowiak Łukasz

182.Orzechowski Maciej Bolesław

183.Ziemniak Wojciech Stanisław

184.Nowak Tomasz Piotr

185.Arndt Paweł Antoni

186.Poślednia Krystyna

187.Szejnfeld Adam Stanisław

188.Rutnicki Jakub Adam

189.Janyska Maria Małgorzata

190.Munyama Killion Munzele

191.Grupiński Rafał Szymon

192.Kozłowska-Rajewicz Agnieszka

193.Dzikowski Waldy

194.Szydłowska Bożena Stanisława

195.Fiedler Arkady Elpidio

196.Tomczak Jacek Jerzy

197.Gawłowski Stanisław

198.Hok Marek Tomasz

199.Suski Paweł

200.Suchowiejko Wiesław Jacek

201.Arłukowicz Bartosz Adam

202.Kochan Magdalena Maria

203.Litwiński Arkadiusz

204.Zaremba Renata

205.Oświęcimski Konstanty Tomasz

206.Ławrynowicz Zofia

207.Żmuda - Trzebiatowska Ewa Ilona

Klub Prawa i Sprawiedliwości ma 157 mandatów, zdobyli je:

1.Lipiński Adam

2.Witek Elżbieta

3.Machałek Marzena

4.Zubowski Wojciech

5.Święczkowski Bogdan Roman

6.Zalewska Anna Elżbieta

7.Jackiewicz Dawid Bohdan

8.Ujazdowski Kazimierz Michał

9.Świat Jacek

10.Jędrysek Mariusz Orion

11.Złotowski Kosma Tadeusz

12.Latos Tomasz Edward

13.Kownacki Bartosz Józef

14.Ardanowski Jan Krzysztof

15.Zbonikowski Łukasz

16.Girzyński Zbigniew

17.Sobecka Anna

18.Kruk Elżbieta

19.Michałkiewicz Krzysztof

20.Sprawka Lech Stanisław

21.Masłowska Gabriela

22.Sadurska Małgorzata Barbara

23.Żaczek Jarosław

24.Mazurek Beata

25.Zawiślak Sławomir

26.Abramowicz Adam Krzysztof

27.Rębek Jerzy

28.Szeliga Piotr

29.Ast Marek

30.Rafalska Elżbieta

31.Materna Jerzy Marian

32.Waszczykowski Witold Jan

33.Barski Dariusz

34.Tomaszewski Jan

35.Macierewicz Antoni

36.Seliga Dariusz Michał

37.Telus Robert

38.Witko Marcin

39.Schreiber Grzegorz Zenon

40.Matuszewski Marek

41.Mastalerek Marcin

42.Woźniak Tadeusz Jacek

43.Polak Piotr Stanisław

44.Szydło Beata Maria

45.Szczerski Krzysztof Maria

46.Łatas Marek Jerzy

47.Polak Marek Władysław

48.Duda Andrzej Sebastian

49.Adamczyk Andrzej Mieczysław

50.Terlecki Ryszard Iwon

51.Bubula Barbara Ewa

52.Osuch Jacek Piotr

53.Mularczyk Arkadiusz

54.Naimski Piotr Aleksander

55.Paluch Anna

56.Bartuś Barbara Halina

57.Siarka Edward

58.Janczyk Wiesław Stanisław

59.Romanek Andrzej Stanisław

60.Bernacki Włodzimierz

61.Czesak Edward Stanisław

62.Rojek Józef

63.Wojtkiewicz Michał Jan

64.Ziobro Jan Paweł

65.Jasiński Wojciech Stefan

66.Opioła Marek

67.Kołakowski Robert Jerzy

68.Małecki Maciej

69.Suski Marek Witold

70.Kuźmiuk Zbigniew Krzysztof

71.Wróbel Marzena Dorota

72.Bąk Dariusz

73.Pawłowicz Krystyna

74.Tchórzewski Krzysztof Józef

75.Czartoryski Arkadiusz

76.Kowalczyk Henryk

77.Woźniak Grzegorz Adam

78.Kaczyński Jarosław Aleksander

79.Kamiński Mariusz

80.Gosiewska Małgorzata Maria

81.Górski Artur Cezary

82.Wipler Przemysław Janusz

83.Kwiatkowski Adam Mariusz

84.Błaszczak Mariusz

85.Dorn Ludwik Stanisław

86.Szyszko Jan Feliks

87.Sasin Jacek Robert

88.Żyżyński Jerzy

89.Kłosowski Sławomir

90.Jaki Patryk Tomasz

91.Kuchciński Marek Tadeusz

92.Babinetz Piotr Mieczysław

93.Piotrowicz Stanisław

94.Ziobro Kazimierz Bronisław

95.Rzońca Bogdan Józef

96.Golba Mieczysław Józef

97.Hrynkiewicz Józefa

98.Ożóg Stanisław

99.Moskal Kazimierz Marian

100.Szlachta Andrzej

101.Popiołek Krzysztof Andrzej

102.Gołojuch Kazimierz Edward

103.Chmielowiec Zbigniew Michał

104.Warzecha Jan Marek

105.Jurgiel Krzysztof

106.Zieliński Jarosław

107.Piontkowski Dariusz

108.Kamiński Mariusz

109.Bogucki Jacek

110.Kołakowski Lech Antoni

111.Fotyga Anna Elżbieta

112.Łopiński Maciej Jan

113.Jaworski Andrzej

114.Szczypińska Jolanta Irena

115.Śniadek Janusz Józef

116.Arciszewska-Mielewczyk Dorota Irvina

117.Sellin Jarosław Daniel

118.Szwed Stanisław

119.Falfus Jacek Eugeniusz

120.Pięta Stanisław Jan

121.Wiśniewska Jadwiga Maria

122.Giżyński Szymon Stanisław

123.Pyzik Piotr Mieczysław

124.Polaczek Jerzy Jan

125.Piecha Bolesław Grzegorz

126.Kloc Izabela Helena

127.Matusiak Grzegorz

128.Szarama Wojciech Piotr

129.Tobiszowski Grzegorz Józef

130.Nowak Maria Teresa

131.Malik Ewa Danuta

132.Andzel Waldemar Franciszek

133.Kempa Beata Agnieszka

134.Rusiecki Jarosław

135.Zuba Maria

136.Bętkowski Andrzej Krzysztof

137.Lipiec Krzysztof Bogdan

138.Kaczmarek Tomasz Krzysztof

139.Krasulski Leonard Seweryn

140.Babalski Zbigniew

141.Szmit Jerzy

142.Arent Iwona Ewa

143.Rogacki Adam Maksym

144.Dziedziczak Jan Michał

145.Dera Andrzej Mikołaj

146.Czarnecki Witold Wojciech

147.Hofman Adam Andrzej

148.Dolata Zbigniew

149.Szałamacha Paweł Włodzimierz

150.Kraczkowski Maks

151.Dziuba Tadeusz Antoni

152.Górski Tomasz Paweł

153.Hoc Czesław

154.Strzałkowski Stefan Zdzisław

155.Brudziński Joachim Stanisław

156.Dobrzyński Leszek

157.Jach Michał

Klub Ruchu Palikota ma 40 mandatów, zdobyli je:

1.Mroczek Maciej Zbigniew

2.Piątak Andrzej

3.Lewandowski Andrzej

4.Banaszak Maciej

5.Najder Jacek

6.Kwiatkowski Jacek

7.Kłosowski Krzysztof

8.Makowski Tomasz

9.Penkalski Wojciech Adam

10.Cedzyński Jan

11.Borkowski Jerzy

12.Rozenek Andrzej Tadeusz

13.Chmielowski Piotr Sylwester

14.Stolarski Marek Janusz

15.Bramora Artur Franciszek

16.Górczyński Artur Robert

17.Biedroń Robert

18.Bauć Piotr Paweł

19.Rybakowicz Adam

20.Dziadzio Dariusz Cezar

21.Marcinkiewicz Małgorzata

22.Kępiński Adam Krzysztof

23.Dębski Artur

24.Palikot Janusz Marian

25.Nowicka Wanda Hanna

26.Bodio Bartłomiej Jarosław

27.Ryfiński Armand Kamil

28.Sajak Paweł Ireneusz

29.Pacholski Michał Tomasz

30.Kmiecik Henryk Ryszard

31.Szymiec-Raczyńska Halina Jadwiga

32.Elsner Wincenty Aleksander

33.Krupa Łukasz Marcin

34.Wydrzyński Maciej

35.Popiołek Zofia

36.Kabaciński Michał

37.Poznański Marek

38.Kotliński Roman

39.Domaracki Marek Robert

40.Grodzka Anna

Klub Polskiego Stronnictwa Ludowego ma 28 mandatów, zdobyli je:

1.Kalemba Stanisław

2.Grzeszczak Eugeniusz Tomasz

3.Walkowski Piotr

4.Racki Józef

5.Włodkowski Zbigniew

6.Żelichowski Stanisław

7.Jarubas Adam Sebastian

8.Pawlak Mirosław Antoni

9.Górczyński Jarosław Jacek

10.Borawski Edmund

11.Bury Jan

12.Kasprzak Mieczysław

13.Piechociński Janusz

14.Sawicki Marek Wacław

15.Borkowski Krzysztof Wawrzyniec

16.Kłopotek Eugeniusz

17.Sosnowski Zbigniew

18.Hetman Krzysztof Andrzej

19.Łopata Jan Zbigniew

20.Stefaniuk Franciszek Jerzy

21.Tokarska Genowefa

22.Zych Józef

23.Ozga Krystyna Ewa

24.Łuczak Mieczysław Marcin

25.Sztorc Andrzej Stefan

26.Pawlak Waldemar

27.Zgorzelski Piotr

28.Maliszewski Mirosław Wojciech

Klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej ma 27 mandatów, zdobyli je:

1.Napieralski Grzegorz Bernard

2.Wziątek Stanisław Czesław

3.Łybacka Krystyna Maria

4.Ajchler Romuald Kazimierz

5.Tomaszewski Tadeusz

6.Aleksandrzak Leszek Grzegorz

7.Iwiński Tadeusz

8.Kopyciński Sławomir Piotr

9.Klepacz Witold Janusz

10.Zaborowski Zbyszek

11.Balt Marek Paweł

12.Miller Leszek Cezary

13.Czykwin Eugeniusz

14.Kamiński Tomasz Artur

15.Garbowski Tomasz Robert

16.Kalisz Ryszard Roman

17.Prządka Stanisława Alicja

18.Olejniczak Cezary Roman

19.Ostrowski Artur Zygmunt

20.Joński Dariusz

21.Sekuła-Szmajdzińska Małgorzata Helena

22.Zbrzyzny Ryszard

23.Bańkowska Anna Danuta

24.Wenderlich Jerzy Jan

25.Czerniak Jacek Andrzej

26.Matuszczak Zbigniew

27.Wontor Bogusław Tadeusz

MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA - jeden poseł:

1.Galla Ryszard.

Tu znajdziesz pełne wyniki wyborów i informacje o wszystkich nowych parlamentarzystach

INTERIA.PL/PAP