Paryż i Londyn razem chcą rozwiązać problem nielegalnej imigracji

Francuskie i brytyjskie władze rozmawiają na temat sytuacji pod kanałem La Manche, gdzie w ostatnich tygodniach uciekinierzy przedostawali się z Francji do Wielkiej Brytanii.

Wspólne oświadczenie w tej sprawie opublikowali ministrowie spraw wewnętrznych obu krajów Bernard Cazeneuve i Theresa May we francuskim dzienniku "Journal du Dimanche" i brytyjskim "The Telegraph". Rozwiązanie kryzysu imigrantów uznali za priorytet. 

Reklama

W oświadczeniu czytamy, że Francja i Wielka Brytania są zdeterminowane, by uporać się z tym problemem. Oba kraje wzmocniły już środki bezpieczeństwa, by zakończyć proces, który coraz częściej doprowadza do "poważnych urazów, czasem śmierci". Od czerwca w drodze z Calais do Dover zginęło co najmniej 10 nielegalnych imigrantów. 

Sygnatariusze oświadczenia zwrócili też uwagę na konieczność solidarności europejskiej. Wskazali, że wielu nielegalnych imigrantów, którzy próbowali przedostać się przez tunel, wcześniej wydostało się z Włoch czy Grecji i innych państw, na północ. Ich zdaniem, problem można rozwiązać, redukując liczbę imigrantów, którzy uciekają z Afryki do Europy z powodów zarobkowych.

Dowiedz się więcej na temat: nielegalna imigracja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje