Jacy jesteśmy? Polacy sami o sobie

Dlaczego Polacy decydują się na operacje plastyczne?

Wśród osób, które zdecydowałyby się na operację plastyczną prawie połowa (48,6 procent) wskazuje, że taka decyzja byłaby podyktowana aspektem zdrowotnym. A co z resztą? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badań przeprowadzonych na zlecenie Faktów INTERIA.PL przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.

Ankietowani, którzy zdecydowaliby się na operację w celu poprawienia swojej urody, stanowią 15,7 procent przepytanych osób. Niewiele ponad 11 procent respondentów nie poddałoby się operacji plastycznej, a około 9 procent, chciałoby w ten sposób zatrzymać upływ czasu.

Reklama

Na aspekt zdrowotny poddania się operacji wskazują najczęściej respondenci zamieszkujący największe miasta - prawie 61 procent. Najmniejszy odsetek występuje wśród mieszkańców wsi (33,5 procent). Jednocześnie, 17,8 procent z nich twierdzi, że nie poddałoby się zabiegowi. W celu poprawienia urody operacji byłoby skłonne poddać się 30,8 procent respondentów z dużych miast.

Mężczyźni częściej niż kobiety zdecydowaliby się na operację plastyczną ze względów zdrowotnych (52,4 procent). Prawie 1/5 kobiet zdecydowałaby się na operację w celu poprawienia urody, a tylko co dziesiąty mężczyzna poddałby się zabiegowi w tym celu. W pozostałych przypadkach nie ma wyraźnych różnic między płciami.

Wśród najmłodszych badanych i badanych w wieku 35 - 44 lata notujemy najniższe odsetki odpowiedzi wskazujących na aspekt zdrowotny (37,8 oraz 36,2 procent). Im starsi respondenci, tym rośnie odsetek takich, którzy nie poddaliby się operacji, za wyjątkiem grupy powyżej 65 lat, gdzie odsetek ten jest niewiele niższy niż w grupie 55 - 64 lata (16,2 i 18,5 procent). Młodzi respondenci najchętniej poddawaliby się zabiegowi w celu poprawienia urody. Ci w przedziale 18 - 24 lata zdecydowaliby się w 25,7 procent przypadków, natomiast w przedziale 25 - 34 - w 21,5.

Bądź na bieżąco!

Zapraszamy do śledzenia naszego raportu: KLIKNIJ TUTAJ! Pod tym adresem codziennie będziemy publikować kolejne odsłony badania.

Opracowanie: Anna Daraż

Zastanawiasz się nad operacją? Chcesz sobie coś poprawić? Podyskutuj na FORUM!

Dowiedz się więcej na temat: Homo Homini | operacje plastyczne | Polacy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje