Kobieta z Kostaryki o swoim uzdrowieniu za wstawiennictwem Jana Pawła II

Piątek, 5 lipca 2013 (18:37)
Aktualizacja: Piątek, 5 lipca 2013 (21:15)

Floribeth Mora Diaz z Kostaryki, której uzdrowienie z tętniaka mózgu zostało uznane w piątek przez papieża Franciszka za cud przypisywany wstawiennictwu Jana Pawła II, powiedziała telewizji meksykańskiej, że według lekarzy jej stan był beznadziejny.

Zdjęcie

Floribeth Mora Diaz z Kostaryki /AFP
Floribeth Mora Diaz z Kostaryki
/AFP

Kobieta uzdrowiona przez Jana Pawła II

liczba zdjęć: 9

W wywiadzie dla stacji Televisa Mora Diaz opowiedziała, że w kwietniu 2011 roku doznała ciężkiego krwotocznego udaru mózgu.

Reklama

Papież Franciszek uznał cud potrzebny do kanonizacji Jana Pawła II

Papież Franciszek zgodził się na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII - ogłosił Watykan. Zgodnie z decyzją papieża obaj błogosławieni zostaną ogłoszeni świętymi w czasie jednej ceremonii. Jej data zostanie wyznaczona na konsystorzu. czytaj więcej

Po serii badań, jak relacjonowała, lekarze powiedzieli, że nic więcej nie mogą dla niej zrobić.

- Musieliby zamknąć tętnicę aluminiowym klipsem, by nie dopuścić do dalszego krwotoku, ale nie mogli nic zrobić, bo znajdowała się ona w niedostępnym miejscu mózgu - wyjaśniła Mora Diaz.

1 maja 2011 roku, kilka tygodni po udarze Floribeth obejrzała transmisję telewizyjną z beatyfikacji Jana Pawła II. Jej rodzina zaś poszła na miejscowy stadion, gdzie również można było obejrzeć przekaz z Watykanu.

Następnego ranka, jak dodała, znalazła przy swoim łóżku pismo ze zdjęciem Jana Pawła II na okładce.

- Usłyszałam głos, który mówił do mnie: "Podnieś się, nie lękaj się" - wspominała kobieta. - Byłam zaskoczona i patrzyłam dalej na pismo, powiedziałam: "tak" i wstałam - dodała Floribeth Mora Diaz.

Lekarze stwierdzili potem, że została wyleczona w sposób, którego nauka nie jest w stanie wyjaśnić. 

Kolejny cud Jana Pawła II?

liczba zdjęć: 14


POLECANE zwiń