Katastrofa samolotu Malaysia Airlines

Zaginiony samolot. Coraz więcej niejasności w sprawie Boeinga

Poszukiwania zaginionego Boeinga malezyjskich linii lotniczych odbywają się już na terytorium 50 tysięcy kilometrów kwadratowych - poinformowano na konferencji w Kuala Lumpur. Na razie nie znaleziono żadnych śladów maszyny, na pokładzie której znajdowało się 239 osób.

W poszukiwaniach bierze udział 13 państw. Na morzu i z powietrza teren przeszukuje ponad 80 jednostek. W operacji uczestniczą 42 statki oraz 39 śmigłowców i samolotów. - Do poszukiwań dołączyły Japonia, Indie i Brunei - powiedział Hisshamudin Hussein, minister obrony Malezji. Teren poszukiwań podzielono na dwa obszary po obydwu stronach Półwyspu Malajskiego. Przeszukiwane są akweny na Morzy Południowochińskim i w Cieśninie Malakka. 

Reklama

Wciąż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy rejs MH370 widziany był po raz ostatni na radarach. W nocy z piątku na sobotę o godzinie 1:30 widziano go pomiędzy Malezją i Wietnamem.

Radary wojskowe o 2:15 zarejestrowały jednak niezidentyfikowany obiekt w Cieśninie Malakka, po drugiej stronie Półwyspu Malajskiego. Wojsko sprawdza, czy był to zaginiony lot MH 370.

Dowiedz się więcej na temat: Malaysia Airlines

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy