Zaginiony samolot. Coraz więcej niejasności w sprawie Boeinga

Środa, 12 marca 2014 (11:41)

Poszukiwania zaginionego Boeinga malezyjskich linii lotniczych odbywają się już na terytorium 50 tysięcy kilometrów kwadratowych - poinformowano na konferencji w Kuala Lumpur. Na razie nie znaleziono żadnych śladów maszyny, na pokładzie której znajdowało się 239 osób.

Zdjęcie

Poszukiwania nadal trwają /AFP
Poszukiwania nadal trwają
/AFP

W poszukiwaniach bierze udział 13 państw. Na morzu i z powietrza teren przeszukuje ponad 80 jednostek. W operacji uczestniczą 42 statki oraz 39 śmigłowców i samolotów. - Do poszukiwań dołączyły Japonia, Indie i Brunei - powiedział Hisshamudin Hussein, minister obrony Malezji. Teren poszukiwań podzielono na dwa obszary po obydwu stronach Półwyspu Malajskiego. Przeszukiwane są akweny na Morzy Południowochińskim i w Cieśninie Malakka. 

Wciąż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy rejs MH370 widziany był po raz ostatni na radarach. W nocy z piątku na sobotę o godzinie 1:30 widziano go pomiędzy Malezją i Wietnamem.

Reklama

Radary wojskowe o 2:15 zarejestrowały jednak niezidentyfikowany obiekt w Cieśninie Malakka, po drugiej stronie Półwyspu Malajskiego. Wojsko sprawdza, czy był to zaginiony lot MH 370.

Więcej na temat:Malaysia Airlines
POLECANE zwiń