Ewa Błasik: Mąż miał informację o planowanym zamachu

Czwartek, 11 lipca 2013 (08:52)

Ewa Błasik powiedziała w środę w Sejmie, że jej mąż - generał Andrzej Błasik- miał przed wylotem do Katynia informację o planowanym zamachu na statek powietrzny.

Zdjęcie

Ewa Błasik /Mariusz Gaczyński /East News
Ewa Błasik
/Mariusz Gaczyński /East News

Ewa Błasik mówiła w Sejmie podczas posiedzenia zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, że jej mąż, kilka dni przed 10 kwietnia 2010 r., dowiedział się, że "jest sygnał o planowanym zamachu". Ujawniła, że generał Andrzej Błasik "czuł ogromne zagrożenie". "Być może dlatego nie chciał lecieć tupolewem, być może dlatego chciał wziąć dowódców wojskowych do jaka" - zastanawiała się.

Wdowa po dowódcy wojsk powietrznych ujawniła, że tuż przed wylotem do Smoleńska, jej mąż jeździł po Polsce i żegnał się z ludźmi. Dwa dni przed wylotem miał powiedzieć, kogo widzi na swoim stanowisku. 

Reklama

Macierewicz zawiadamia o przestępstwie

Macierewicz: Prokuratorzy działali świadomie na szkodę śledztwa dot. Smoleńska

Szef zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) poinformował, że złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prokuratorów wojskowych prowadzących śledztwo w sprawie katastrofy. Jego zdaniem prokuratorzy działali świadomie na szkodę śledztwa. czytaj więcej

W środę w Sejmie odbyło się posiedzenie zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jego szef - Antoni Macierewicz - poinformował, że złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prokuratorów wojskowych prowadzących śledztwo w sprawie katastrofy. Jego zdaniem prokuratorzy działali świadomie na szkodę śledztwa.

Ocenił, że prokuratura jest winna szeregu matactw, w tym zaciemniania prawdy o obecności materiałów wybuchowych w tupolewie.

Wiceprzewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz mówił natomiast, że według niego, coraz więcej wskazuje na to, że mamy do czynienia z "przestępczym działaniem".

Na potwierdzenie przedstawiono "część dowodów na niezgodne z prawem działanie NPW". Jednym z nich jest "markowanie działań dotyczących śladów materiałów wybuchowych".

FORUM: Generał Błasik wiedział o planowanym zamachu?

akWięcej na temat:Smoleńsk | katastrofy | Sejm RP | błasik
POLECANE zwiń