Nowe zdjęcia ze Smoleńska. Zrobione tuż po katastrofie

Nowe zdjęcia z lotniska w Smoleńsku otrzymała od Rosjan wojskowa prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie katastrofy prezydenckiego tupolewa - dowiedział się reporter RMF FM. Opisy tych fotografii trafiły już do tłumaczenia.

To kolorowe zdjęcia zrobione na lotnisku Siewiernyj tuż po katastrofie. Duża cześć z nich do tej pory nie była znana naszym śledczym. Są również i takie, które prokuratura już miała. Do tej pory dysponowała jednak fotografiami czarno-białymi, które w większości były nieczytelne.

Reklama

Oprócz zdjęć wojskowa prokuratura otrzymała także kolorową dokumentację przedmiotów należących do ofiar katastrofy, znalezionych wśród szczątków samolotu. W sumie - siedem tomów materiałów.

Nowe zdjęcia ze Smoleńska na razie nie zostały upublicznione.

Reporter RMF FM dowiedział się też, że zakończono właśnie tłumaczenia ośmiu tomów akt, które dotarły do Polski w maju. To dalszy ciąg dokumentacji sądowo-medycznej, a także protokoły z prac polskich prokuratorów w Rosji z grudnia zeszłego roku. Wtedy ekspertyzom poddano między innymi magnetofon, na którym nagrywały się rozmowy w rosyjskiej wieży kontroli lotów. Oprócz tego przetłumaczono protokoły przesłuchań świadków, przeprowadzonych wtedy z udziałem polskich śledczych w Moskwie.

Krzysztof Zasada

Czytaj więcej na stronach RMF24.pl.

FORUM: Długo jeszcze o tym Smoleńsku?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje