Zdrojewski: Wciąż trudno uwierzyć, że to się wydarzyło

Wciąż trudno uwierzyć, że to się wydarzyło - na tej ziemi, gdzie dużo wcześniej pomordowano oficerów i żołnierzy Wojska Polskiego, pracowników służb państwa polskiego - mówił minister kultury Bogdan Zdrojewski podczas uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej.

Zdrojewski wziął udział w uroczystej mszy św. odprawianej w Świątyni Opatrzności Bożej w 3. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Reklama

- Wciąż trudno uwierzyć, że to wszystko się wydarzyło, że to się stało, na tej ziemi smoleńskiej, gdzie dużo wcześniej pomordowano oficerów Wojska Polskiego, żołnierzy Wojska Polskiego, pracowników służb państwa polskiego II Rzeczypospolitej - mówił szef resortu kultury. - Zrobimy wszystko, aby ta pamięć była pamięcią dobrą - zapewnił.

Zdrojewski podziękował wszystkim członkom rodzin, które straciły swoich bliskich w katastrofie smoleńskiej, za obecność w Świątyni Opatrzności Bożej. - Zdaję sobie sprawę z bólu, jaki Państwo przeżywają już trzeci rok - powiedział minister. - Nie wiem, w imieniu jak wielu mógłbym przepraszać za to, że ten ból wraca - tak intensywnie i tak silnie. Ale czynię to także dziś.

Podziękował też metropolicie warszawskiemu kard. Kazimierzowi Nyczowi za gościnę i liturgię w świątyni.

W uroczystej mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej uczestniczyli m.in. wdowa po pochowanym tam ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie Karolina Kaczorowska, przedstawiciele innych rodzin, wicepremier Jacek Rostowski, żołnierze i harcerze.

Dowiedz się więcej na temat: wypadek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne