Matura 2012

Matura z języka polskiego za pasem. Zrób szybką powtórkę z lektur!

Matura z języka polskiego już w najbliższy piątek. Zachęcamy do zrobienia szybkiej powtórki z lektur, która pomoże uporządkować zdobytą wiedzę.

Jeśli nie pamiętacie, kim był Stach Ostrożka, kto konkurował z Petroniuszem na dworze Nerona i o czym Kordian rozmawiał z Dozorcą w Londynie, pomogą wam quizy powtórkowe:

Reklama

"Kordian"

"Quo vadis"

"Przedwiośnie"

"Potop"

Specjalnie dla was nasi poloniści przygotowali również opracowania lektur, dzięki którym możecie powtórzyć i usystematyzować zdobytą wiedzę.

Motywy literackie i najważniejsze cytaty znajdziecie TUTAJ, a wszystkie quizy powtórkowe (język angielski, WOS, testy z ortografii) TUTAJ.

Z majówki na maturę

Maturalny maraton rozpocznie się w piątek 4 maja. O godz. 9 wszyscy obowiązkowo zasiądą do pisania egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Po południu natomiast na godz. 14 zaplanowany został egzamin z wiedzy o tańcu (podstawowy i rozszerzony).

Po weekendowej przerwie, w poniedziałek 7 maja, maturzyści będą pisać język polski na poziomie rozszerzonym, a o godz. 14 - historię muzyki (podstawową i rozszerzoną).

Obowiązkowa matematyka podstawowa czeka wszystkich zdających we wtorek 8 maja.

W kolejnych dniach odbywać się będą egzaminy z poszczególnych przedmiotów, aż do piątku, 25 maja br. Równolegle w szkołach trwać będą egzaminy ustne.

Rozwiążemy dla was zadania maturalne!

Eksperci INTERIA.PL, zaraz po opublikowaniu arkuszy, rozwiążą zadania z 10 przedmiotów: języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, matematyki, geografii, WOS-u, biologii, fizyki, chemii i historii.

O tym, że mamy już rozwiązania, poinformujemy na stronie głównej portalu, a także na naszym fanpage'u na Facebooku.

Chcesz otrzymywać powiadomienia, że na naszych stronach zostały już opublikowane arkusze i rozwiązania zadań maturalnych? Dołącz do nas na Facebooku!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje