Matura 2012

Matura z języka polskiego za pasem. Zrób szybką powtórkę z lektur!

Matura z języka polskiego już w najbliższy piątek. Zachęcamy do zrobienia szybkiej powtórki z lektur, która pomoże uporządkować zdobytą wiedzę.

Jeśli nie pamiętacie, kim był Stach Ostrożka, kto konkurował z Petroniuszem na dworze Nerona i o czym Kordian rozmawiał z Dozorcą w Londynie, pomogą wam quizy powtórkowe:

Reklama

"Kordian"

"Quo vadis"

"Przedwiośnie"

"Potop"

Specjalnie dla was nasi poloniści przygotowali również opracowania lektur, dzięki którym możecie powtórzyć i usystematyzować zdobytą wiedzę.

Motywy literackie i najważniejsze cytaty znajdziecie TUTAJ, a wszystkie quizy powtórkowe (język angielski, WOS, testy z ortografii) TUTAJ.

Z majówki na maturę

Maturalny maraton rozpocznie się w piątek 4 maja. O godz. 9 wszyscy obowiązkowo zasiądą do pisania egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Po południu natomiast na godz. 14 zaplanowany został egzamin z wiedzy o tańcu (podstawowy i rozszerzony).

Po weekendowej przerwie, w poniedziałek 7 maja, maturzyści będą pisać język polski na poziomie rozszerzonym, a o godz. 14 - historię muzyki (podstawową i rozszerzoną).

Obowiązkowa matematyka podstawowa czeka wszystkich zdających we wtorek 8 maja.

W kolejnych dniach odbywać się będą egzaminy z poszczególnych przedmiotów, aż do piątku, 25 maja br. Równolegle w szkołach trwać będą egzaminy ustne.

Rozwiążemy dla was zadania maturalne!

Eksperci INTERIA.PL, zaraz po opublikowaniu arkuszy, rozwiążą zadania z 10 przedmiotów: języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, matematyki, geografii, WOS-u, biologii, fizyki, chemii i historii.

O tym, że mamy już rozwiązania, poinformujemy na stronie głównej portalu, a także na naszym fanpage'u na Facebooku.

Chcesz otrzymywać powiadomienia, że na naszych stronach zostały już opublikowane arkusze i rozwiązania zadań maturalnych? Dołącz do nas na Facebooku!

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze (49)

Dodaj komentarz Sortuj
Belfer

~Belfer -

Dzisiejsza matura to parodia. Egzamin pisemny z polskiego (znam, bo uczę) to obraza dla inteligentnych, myślących i pracowitych uczniów. Zdać może pierwszoklasista, który trzeźwo myśli i ma choć trochę szczęścia z trafieniem w klucz. Dawniej uczeń musiał wykazać się wiedzą, teraz wystarczy być półinteligentem i za 30% cieszyć się świadectwem dojrzałości. Od dawna obserwuję ministerialną/ rządową/ odgórną tendencję do obniżania poziomu narodu. Przecież głupkami łatwiej rządzić. Można też rozpić naród i efekt ten sam - już to ćwiczyliśmy w przeszłości.

Ona

~Ona -

Ja pisałam w 1992, ale to było jeszcze starym systemem, niemniej jednak na świadectwie maturalnym same 4 i 5. Jeśli ktoś się przykładał do nauki, to matura jest tego potwierdzeniem.

Fabian

~Fabian -

"Quo vadis" niema go w podstawie jest do wyboru wiec go niebedzie!

Fabian

~Fabian -

"Quo vadis" niema go w podstawie jest do wyboru wiec go niebedzie!

12123$32@@

~12123$32@@ -

Matura maturą ale po co ta matematyka ja sie pytam??? Ehh.. bedzie trudno..:(

serio?

~serio? -

quo vadis to program gimnazjum jak miałby być na maturze -_-

stolarz

~stolarz -

matura dzieli ludzi, nie zawsze sprawiedliwie. niektorym sie udalo, inni mieli pecha, powinna byc zniesiona. Wybitnemu aktorowi calka z x nie jest do niczego potrzeba. Wybitnemu matematykowi, co zamiast czytac "harlekiny" liczy ile slow jest na jednej stronie, albo docieka jakichs tajemniczych algorytmow - Gabrowicz, Milosz, czy Slowacki sa poprostu nudziarzami.

ŁUKASZ

~ŁUKASZ -

KOREPETYCJE Z POLSKIEGO PROSZĘ PYTAĆ

Polak

~Polak -

Takie pytanie zasadnicze na zdrowe normalne myślenie bez wyrobionych schematów i prania mózgu.Co ta matura właściwie daje oprócz dostania się na studia na które powinny być egzaminy i czy jest ona do czegoś potrzebna?? Dziękuję za wiadra pomyj i normalne komentarze Pozdrawiam

Piotr

~Piotr -

Studiowalem dziennie ....przerwalem na drugim roku aby zajac sie nowo otwartym ineresem-prowadze dzialalnosc gospodarcza.Znajomi skonczyli studia pracuja za 1500-2000 zl netto ....ja nadal prowadze dzialalnosc gospodarcza miesiecznie mam zysku 5-6 tys zl netto....nie zaluje ze przerwalem studia.....nie zawsze tak jest ze skonczone uczelnie swiadcza o czlowieku i pomoga w zyciu .... z żyłką do zarabiania pieniedzy trzeba sie urodzic:)