Matura 2012

Matura 2010: Rozwiązania z matematyki - poziom rozszerzony

Prezentujemy arkusz z zadaniami z matematyki na poziomie rozszerzonym (pobrany ze strony OKE w Poznaniu) oraz pierwsze, zaproponowane przez naszych ekspertów, nieoficjalne rozwiązania.

Reklama

Arkusz z zadaniami z poziomu rozszerzonego możesz pobrać TUTAJ.

Rozwiązania matur w INTERIA.PL!

Codziennie około godz. 14 będziemy udostępniać arkusze z zadaniami oraz zaproponowane przez naszych specjalistów rozwiązania.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o rozwiązaniach zadań maturalnych, które będziemy codziennie zamieszczać na naszych stronach, dołącz do nas na Twitterze lub Facebooku. Tam na bieżąco informujemy o nowościach w naszym serwisie maturalnym.

POLECAMY:

Rozwiązania zadań z matematyki - poziom podstawowy

Rozwiązania zadań z języka polskiego - poziom podstawowy

Rozwiązania zadań z języka polskiego - poziom podstawowy dla osób niesłyszących

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze (734)

Dodaj komentarz Sortuj
Krzysiek1980

~Krzysiek1980 -

Witam czy pomoze mi ktos w tym zadaniu???????? 5*(25-15+4)+18-7+30=529 Prosze o pomoc...

beata

~beata -

zad.2,4,5 się zgadza wynik

beata

~beata -

w zad.1 powinno wyjść od -2 a nie -3....

Ola

~Ola -

w zadaniu 11 nie ma przecież w treści, że krawędzie boczne ścian bocznych są równej długości... Wiec to rozwiązanie nie jest poprawne

Darek

~Darek -

Mój wynik to V = (3*a^3)*ctg(ALFA) / (4*SQRT(3-ctg^2(ALFA))

PZD

~PZD -

Poszukuje informacji czy trzeba pisać słownie "odpowiedz" po rozwiązaniu zadania , czy wystarczy podkreślenie wyniku , ja wybrałem tą 2 opcje i sie zastanawiam czy nie wpłynie to na pkt , jakos nigdzie nie moge znaleźć tej informacji

chupachups

~chupachups -

Ja jestem studentem Politechniki Gdańskiej. Matmę na studiach zaliczyłem w pierwszym semestrze na jedną z najlepszych ocen na kierunku, a większości z tych zadań bym nie rozwiązał... Może to śmieszne ale na polibudzie liczą się przede wszystkim pochodne i całki. To co było w liceum według wykładowców wszyscy powinni umieć. A tak przy okazji to całki nie są takie straszne jak je malują ;D

maturzysta z Suwałk

~maturzysta z Suwałk -

Liczę na 80-86%, błędy rachunkowe zeżrą mi około 4-5 pkt, a zadanie z prawdopodobieństwa było chore... Mam pytanie do zadania 8: Jeżeli policzyłem ekstremum funkcji z pochodnej i wyszło mi Pmin = 2 i P(x) rośnie dla xE(1;+niesk.) to jest to wystarczający dowód?

roho

~roho -

Wydaje się, że w zadaniu 7 są cztery , a nie dwa rozwiązania. Prócz podanych jeszcze dwa; C(5,6) i D(10,11) oraz C(-3,-2) i D(-8,-7). Może się mylę. Pozdrawiam.

Darek

~Darek -

Pole trójkata AEF stanowi różnica pól kwadratu P(ABCD)=1x1 i trzech trójkątów prostokątnych P(ABE), P(AFD), P(ECF). <br /> Stąd <br /> P(ABE) = 1/2*(1)*(1-x/2) = 1/2-x/4<br /> P(AFD) = 1/2*(1)*(x) <br /> P(ECF) = 1/2*(1-x)*(x/2) = x/4-(x^2)/4<br /> Czyli <br /> P(AEF) = 1 -1/2+x/4 -x/2 -x/4 +(x^2)/4<br /> P(AEF) = (x^2)/4 -x/2 +1/2<br /> Druga pochodna = 1/2 > 0, czyli funkcja posiada minimum<br /> x(min) = -b/(2a) = -1*(-1/2)/(2*1/4) = 1 <br /> Według mnie prawidłowa odpowiedź, to x=1.