Powtórka z matmy. Pobierz zestawy zadań!

Wtorek, 15 marca 2011 (16:17)

W związku z przywróceniem w tym roku obowiązkowej matury z matematyki przygotowaliśmy dla Ciebie zestawy zadań, dzięki którym uporządkujesz i powtórzysz wiedzę przed egzaminem.

Zdjęcie

Fot. Roman Lipczynski /Agencja FORUM
Fot. Roman Lipczynski
/Agencja FORUM
Spróbuj w pierwszej kolejności samodzielnie rozwiązać zadania. Jeśli będziesz miał problem, skorzystaj ze wskazówek naszego eksperta, które zostały załączone do każdego zadania.

Wersje do druku możesz pobrać z załączników.

Wprowadzenie matematyki na listę przedmiotów obowiązkowych budziło wiele kontrowersji nie tylko wśród uczniów, ale również niektórych nauczycieli. Pomysłodawcy rozszerzenia egzaminu dojrzałości o dodatkowy przedmiot podkreślali, że matematyka uczy logicznego myślenia i dyscypliny umysłowej. Przygotowuje również grunt pod samodzielne rozwiązywanie problemów - nie tylko związanych z samą matematyką, ale takich, w których niezbędne jest uporządkowanie argumentów, przeanalizowanie ich, podjęcie decyzji i wyciągnięcie wniosków.

Matematyka ułatwia pozyskiwanie wiedzy. To dlatego na maturze z matematyki pojawiają się nie tylko zadania, w których trzeba coś obliczyć, ale także takie, w których uczeń musi coś porównać, sprawdzić czy przedstawić.

Nie chodzi o naukę czystych wzorów, schematów, ale wykształcenie w młodych ludziach umiejętności modelowania matematycznego, tworzenia strategii, zbierania informacji.

Również telewizja zaangażowała się w kampanię społeczną, która ma na celu zburzenie stereotypu matematyki jako trudnego przedmiotu. W krótkich filmach specjaliści wyjaśniają różne zagadnienia, mogące się przydać w czasie egzaminu.

Reklama

Więcej na temat:zadania | z
POLECANE zwiń