Jeśli nie Bałtyk i Tatry, to co?

Jeśli nie Bałtyk i Tatry, to co? II edycja plebiscytu INTERIA.PL

Jeśli nie zatłoczone plaże Bałtyku, zadeptane Tatry i rozreklamowane już Mazury, to co? Takie pytanie zadaliśmy wam w ubiegłym roku, rozpoczynając I edycję plebiscytu na mniej znane, ale bardzo urokliwe miejsca w Polsce, które dla wielu mogą okazać się prawdziwymi odkryciami. Zgodnie z obietnicą wracamy do prezentowania takich rejonów kraju. Spośród przedstawionych miejsc znów będziecie mogli wybrać to najładniejsze.

W I edycji plebiscytu podpowiadaliście nam w komentarzach, gdzie jeszcze warto przyjechać. Wielu z tych miejsc zabrakło wtedy w rankingu. Postaramy się je pokazać tym razem.

Reklama

Tegoroczną prezentację rozpoczynamy od Pienin - krainy gór, wąwozów i rwącego Dunajca. Zobacz zdjęcia z tego pięknego regionu:

Przez następne tygodnie będziemy pokazywać wam kolejne zakątki kraju, a po wakacjach zaprosimy do udziału w ankiecie, która pozwoli wyłonić zwycięzcę tegorocznej edycji.

W ubiegłorocznym rankingu najbardziej spodobały się wam tereny górskie i wyżynne, które zdobyły trzy pierwsze miejsca. Najwięcej głosów (26 procent) zostało oddanych na Beskid Żywiecki. Na drugim miejscu znalazły się Góry Stołowe (15 proc. głosów), a na trzecim - Wyżyna Krakowsko-Częstochowska (12 proc. głosów). Czwarte miejsce (9 proc. głosów) przypadło Roztoczu, a piąte - ex aequo - zajęły Beskid Niski i Suwalszczyzna (po 8 proc. głosów). Na szóstym miejscu uplasowały się Góry Świętokrzyskie (7 proc. głosów). Siódmym miejscem podzieliły się Polesie Lubelskie i Szwajcaria Kaszubska (po 6 proc. głosów). Na ostatnim, ósmym miejscu znalazło się Ujście Warty (3 proc. głosów).

Poniżej przypominamy regiony, którymi zachwycaliśmy się podczas ubiegłorocznych wakacji. Jeśli do tej pory ich nie znacie, koniecznie się tam wybierzcie. Tych, którzy mieli już okazję zobaczyć te miejsca, z pewnością nie trzeba zachęcać, aby do nich powrócili. 

I. BESKID ŻYWIECKI

Zobacz całą galerię Beskid Żywiecki

II. GÓRY STOŁOWE

Zobacz całą galerię Góry Stołowe

III. WYŻYNA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA (JURA)

Zobacz całą galerię Wyżyna Krakowsko-Częstochowska

IV. ROZTOCZE

Zobacz całą galerię Roztocze

V. BESKID NISKI

Zobacz całą galerię Beskid Niski

V. SUWALSZCZYZNA

Zobacz całą galerię Suwalszczyzna

VI. GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zobacz całą galerię Góry Świętokrzyskie

VII. POLESIE LUBELSKIE

Zobacz całą galerię Polesie Lubelskie

VII. SZWAJCARIA KASZUBSKA

Zobacz całą galerię Szwajcaria Kaszubska

VIII. UJŚCIE WARTY

Zobacz całą galerię Ujście Warty

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy