Papież Franciszek ochrzcił nieślubne dziecko

W Niedzielę Chrztu Pańskiego podczas tradycyjnej uroczystości w Kaplicy Sykstyńskiej papież Franciszek ochrzcił 32 dzieci. Wśród nich była 7-miesięczna Giulia - córka pary, która wzięła wyłącznie ślub cywilny.

Do tej pory wymogiem uczestnictwa w ceremonii był ślub kościelny. Biskup Rzymu już wcześniej apelował do księży o nieodmawianie udzielania chrztu m.in. dzieciom niezamężnych kobiet.

Wśród ochrzczonych znajdował się także syn kobiety, która wcześniej rozważała dokonanie aborcji. Napisała o tym w liście do papieża. Ten osobiście zadzwonił do niej namawiając ją do urodzenia dziecka.

CNN Newsource/x-news

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze (259)

Dodaj komentarz Sortuj
cziko

~cziko -

czemu niemowlętom odmawia się wolnek woli i chrzci się je kiedy nie są tego swiadome? a przecież KAZDY człowiek ma wolna wolę, czy niemowleta nie mają? Chrystus się ochrzcił jak był dorosłym mężczyzną

ugliest_weenie

~ugliest_weenie -

Co za analfabeta napisał ten artykuł! Jakie to dziecko jest nieślubne niby?? Przecież rodzice są po ślubie cywilnym! Jeśli ktoś chce się odnosić do prawa kanonicznego, to to dziecko jest co najwyżej "naturalne" w przeciwieństwie do "prawego". Chyba jakiś pederasta z plebanii to pisał, bo z takim "nieślubnym" dzieckiem to w końcu nie grzech, tak? Nie mylcie pojęć - to jest kraj laicki, a nie kościelny.

Wielbicielka

~Wielbicielka -

Franciszek jest wspaniałym papieżem! Nigdy nie lubiłam kościoła przez jego postępowanie. Gdy teraz widzę jakie zmiany papież wprowadza chętnie chodzę do kościoła. To, że dziecię ma rodziców jakich ma ( bez ślubu) to nie jego wina. Ma prawo uczestniczyć w życiu kościoła. To nowy człowiek, niczemu nie winny a wy już chcielibyście skazać go. WSTYDŹCIE SIĘ LUDZIE. To co teraz zrobił to kolejny krok ku wielkości. Jak dla mnie papież Franciszek stoi na równi z Janem Pawłem II

jamato

Wesoły jamato -

jednostki, plemiona, warstwy społeczne i grupy,religie, organizacje, państwa i wszystkie firmy albo modyfikuja otoczenie , albo się do niego musza przystosować. To prawda starsza niż chrześcijaństwo.Ci co robili miecze z brązu albo sie nauczyli robić miecze z zelaza albo zanikli, tak samo Pan Am zniknęło bo z firmy która potrafiła zauważyć rodzące się potrzeby stała sie skkostniała co sprawiło że zniknęła Dlatego właśnie to co było "wczoraj" obowiazującym dogmatem dzisiaj jest śmiechu wartym wymysłem, dlatego wczoraj głoszone prawdy boskie dzisiaj to tylko mity. Tak samo działa rzymski kler i dlatego właśnie Pan Bergoglio robi to co jeszcze wczoraj było niemozliwe dla katolickiego kleru. Pozostaje jeszcze jedna prawda starsza niż chrzescijaństwo : zawsze i wszędzie ci co odczuwali potrzebę chwili i potrafili wskazać drogę stawali się prorokami albo mężami stanu...............Pozdrawiam zdrowo myslących)))

ZMIJA

~ZMIJA -

Dzisiaj na forum moderuje "WYJĄTKOWO BEZSTRONNY" cenzor.

TADEUSZ

~TADEUSZ -

JESTEM NASLADOWCA CHRYSTUSA KTÓRY CIERPIAŁ SMIERC Z RĄK NIEWIWRZĄCYCH ON MÓJ ZBAWCA ODDAŁ ZYCIE ZAMOJE GRZECHY ALE TAKŻE I WASZE JESTEM DUMNY ZE NOSZE KRZYZ JEZUSA CHRYSTUSA

TADEUSZ

~TADEUSZ -

ATEISCI CZY NIE CZULI BYSCIE SIE INACZEJ GDYBYŚCIE WIEDZIELI ŻE WASZE ŻYCIE NA ZIEMI DOBIEGA KOŃCA

zofia

~zofia -

Takie dzieci zostaly poczete w grzechu! Najpierw slub rodzicow potem chrzest dziecka!

EDZIO

~EDZIO -

W Polsce ksiądz gdy "co łaska" będzie odpowiednia, ochrzci nawet kota.!!!

JarekLBN

Obojętny JarekLBN -

Kościół nie ma prawa odmówić chrztu dziecka z nieślubnego pożycia. To jest taki sam człowiek jak każdy inny , a to że się ma nieślubne dziecko to nie znaczy , że nie może być ono wychowywane bez chrztu!! Też walczyłem z księdzem o to , i na dodatek , że musiał mi ochrzcić to jeszcze nie dostał ani grosza za to, bo to jego obowiązek!!