Papież: Jezus przełamywał bariery wrogości i schematy

Podczas spotkania z wiernymi w niedzielę w Watykanie papież Franciszek powiedział, że Jezus przełamywał bariery wrogości i schematy. Podkreślił też, że "każde spotkanie z Jezusem zmienia życie i napełnia radością".

Zwracając się do kilkudziesięciu tysięcy ludzi, którzy wypełnili niemal cały plac Świętego Piotra, papież mówił o ewangelicznym epizodzie spotkania Jezusa z Samarytanką w pobliżu studni i prośbie, by dała mu pić.

- W ten sposób pokonał bariery wrogości, jakie istniały między Żydami a Samarytanami i przełamał schematy uprzedzeń wobec kobiet - zauważył Franciszek.

Reklama

Następnie podkreślił: "Prosta prośba Jezusa jest początkiem szczerego dialogu, poprzez który On z wielką delikatnością wchodzi w wewnętrzny świat osoby, do której, według schematów społecznych, nie powinien nawet skierować ani jednego słowa".

Dodał, że tym samym Jezus, nie osądzając kobiety, sprawił, że "poczuła się poważana, uznana" i "rozbudził w niej pragnienie wyjścia poza codzienną rutynę" .

Papież przypomniał, że uczniowie Jezusa byli zdziwieni tym, że rozmawiał z kobietą. "Ale Pan jest większy od uprzedzeń" - powiedział Franciszek. 

Dowiedz się więcej na temat: papież | Watykan

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje