Przesłanie Franciszka do uczestników spotkania Wspólnoty z Taize

Papież Franciszek w przesłaniu do uczestników rozpoczętego w sobotę w Strasburgu 36. Europejskiego Spotkania Młodych, zorganizowanego przez ekumeniczną wspólnotę z Taize, zaapelował o przezwyciężenie podziałów między chrześcijanami.

- Jesteście świadomi tego, że podział między chrześcijanami stanowi przeszkodę w wypełnieniu misji powierzonej Kościołowi i że orędzie chrześcijańskie byłoby dużo bardziej wiarygodne, gdyby chrześcijanie przezwyciężyli dzielące ich różnice  - podkreślił papież Franciszek w orędziu, wystosowanym do Strasburga w jego imieniu przez watykańskiego sekretarza stanu arcybiskupa Pietro Parolina.

Reklama

- Papież dzieli z wami przekonanie, że wzajemnie możemy wiele się od siebie nauczyć, gdyż prawdy, które nas łączą, są liczne - głosi orędzie.

Franciszek przypomniał, że zeszłoroczny zlot Wspólnoty z Taize odbył się w Rzymie i że z tysiącami jego uczestników spotkał się wtedy Benedykt XVI.

Papież zapewnił, że łączy się duchowo z młodzieżą przybyłą do Alzacji na pograniczu Francji i Niemiec, podkreślając, że jest to ziemia "rozdarta przez wojny, które pociągnęły za sobą niezliczoną liczbę ofiar". "Lecz jest to również - stwierdził - ziemia, która niesie ogromną nadzieję na budowę europejskiej rodziny".

- Wasze spotkanie, które odbywa się jednocześnie w dwóch krajach, jest znakiem. Europa, która przeżywała i wciąż przeżywa trudne chwile, potrzebuje waszego zaangażowania, waszej wiary i odwagi - podkreślił Franciszek.

Zakończyły je słowa: "Papież liczy na was i na to, że dzięki waszej wierze i waszemu świadectwu ewangeliczny duch pokoju i pojednania będzie promieniował wśród waszych rówieśników".

Dowiedz się więcej na temat: papież Franciszek | podsumowanie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje