Irak: Władze twierdzą, że przywódca Państwa Islamskiego został ranny

Iraccy ministrowie obrony i spraw wewnętrznych wydali w niedzielę oświadczenia z informacją, że podczas ataku lotnictwa ranny został przywódca Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Bagdadi. Przedstawiciele Pentagonu mówią, że nie mają potwierdzenia tej informacji.

W oświadczeniach obu ministrów nie ma żadnych szczegółów. Przedstawiciel MSW powiedział agencji Associated Press, zastrzegając sobie anonimowość, że Bagdadi został ranny podczas sobotniego spotkania dżihadystów w mieście Kaim w prowincji Anbar na zachodzie Iraku, przy granicy z Syrią.

Informację tę potwierdził, również anonimowo, przedstawiciel irackich sił zbrojnych. Dodał, podobnie jak przedstawiciel MSW, że atak przeprowadziły siły irackie. O tym, że Bagdadi został ranny, informowała również w niedzielę państwowa telewizja iracka.

Reklama

Wcześniej irackie media twierdziły, że Bagdadi został ranny podczas sobotniego ataku lotnictwa USA na konwój dżihadystów w pobliżu Mosulu na północy Iraku. Reuters odnotowuje w niedzielę, powołując się na przedstawicieli władz USA, którzy zastrzegli sobie anonimowość, że Stany Zjednoczone nie mają informacji, które wskazywałyby, że Bagdadi został ranny koło Mosulu.

Bagdadi, który przewodzi dżihadystom, ogłosił się kalifem Państwa Islamskiego. Amerykanie wyznaczyli za niego nagrodę wysokości 10 milionów dolarów.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje