Niemcy: BND ostrzega przed zamachem terrorystycznym IS na Zachodzie

​Niemiecki wywiad liczy się z możliwością dokonania przez IS na Zachodzie "dużego, efektywnego medialnie" zamachu terrorystycznego.

Według doniesień niemieckich mediów Federalna Służba Wywiadowcza (BND) ostrzega przed planowanym przez dżihadystów Państwa Islamskiego (IS) "zakrojonym na dużą skalę, efektywnym medialnie zamachem terrorystycznym na Zachodzie".

Reklama

Tygodnik "Der Spiegel" powołuje się na wewnętrzną analizę BND dotyczącą "medialnej strategii terrorystycznej" Państwa Islamskiego. Jak z niej wynika, takim wycelowanym w Zachód zamachem bojownicy IS mogą próbować zmusić międzynarodową koalicję do wysłania do Syrii i Iraku wojsk lądowych.

Propaganda Państwa Islamskiego, rozpowszechniana głównie w internecie, już od dłuższego czasu zapowiada rzekomo "finałowe starcie" między bojownikami IS a międzynarodowymi siłami walczącymi z islamskimi terrorystami. Od września 2014 IS wzywa dlatego do zamachów terrorystycznym skierowanych we wszystkie narody, które uczestniczą w walce z dżihadystami.

afp / oprac. Elżbieta Stasik, Redakcja Polska Deutsche Welle

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy