Rewolucja w krajach islamskich

Syria: Drugie publiczne wystąpienie Asada w ostatnim czasie

​Prezydent Syrii Baszar el-Asad w sobotę odsłonił pomnik na kampusie uniwersytetu w Damaszku - poinformowały państwowe media syryjskie. To już drugie publiczne wystąpienie syryjskiego prezydenta w ostatnich dniach po kilkumiesięcznej przerwie.

"W obecności studentów i rodzin zabitych osób" Asad odsłonił pomnik ku czci studentów poległych "męczeńską śmiercią" w konflikcie syryjskim od marca 2011 roku - podała oficjalna agencja SANA. Na profilu prezydenta na Facebooku zamieszczono zdjęcie, na którym otoczony przez ochroniarzy Asad macha do grupy młodych ludzi, prawdopodobnie studentów.

Reklama

15 stycznia br. ponad 82 osoby, głównie studenci, zginęły na skutek ataków bombowych na Uniwersytecie w Aleppo, na północy kraju. 28 marca co najmniej 12 studentów zginęło pod ostrzałem moździerzowym wydziału architektury stołecznej uczelni.

Było to drugie publiczne wystąpienie syryjskiego szefa państwa w ostatnich dniach. W środę 1 maja syryjskie media podały, że Asad odwiedził elektrownię w Damaszku z okazji Święta Pracy. Przedtem pojawiał się publicznie co kilka miesięcy, ostatnio w styczniu.

Ostatnie wystąpienie prezydenta Syrii nastąpiło w czasie, gdy Izrael nieoficjalnie potwierdził, że lotnictwo izraelskie zaatakowało w Syrii składy nowoczesnych pocisków przeznaczonych dla libańskiego Hezbollahu - zauważa agencja AP. Media w Syrii nie odniosły się w sobotę do tych doniesień.

Trwająca od ponad dwóch lat antyrządowa rebelia w Syrii pochłonęła już życie około 70. tys. ludzi.

Dowiedz się więcej na temat: Baszar al-Asad

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje