Rewolucja w krajach islamskich

Syria: Według Asada szala wojny przechyla się na korzyść rządu

Syryjski prezydent Baszar el-Asad powiedział w wygłoszonym w niedzielę przemówieniu, że po trzech latach konflikt zbrojny w Syrii dzięki zwycięstwom sił zbrojnych nad rebeliantami osiągnął "punkt zwrotny", a szala wojny przechyla się na korzyść rządu.

Asad, który przemawiał na spotkaniu z absolwentami i profesorami Wyższej Szkoły Nauk Politycznych w Damaszku, oświadczył, według rządowej agencji SANA, że "nastąpił punkt zwrotny w kryzysie syryjskim, o którym świadczą nieustające sukcesy osiągane przez siły zbrojne w walce z terrorem, jak również na gruncie pojednania narodowego".

Reklama

W ciągu ostatnich miesięcy syryjskie siły zbrojne wspierane przez bojowników libańskiego szyickiego Hezbollahu odbiły z rąk syryjskich powstańców kontrolowane przez nich rejony i miasta w strefie granicznej. W ten sposób  odcięły zaopatrzenie dla sił powstańczych napływające z północy do środkowej Syrii i regionu Hims na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Wojska rządowe prowadzą również operacje przeciwko kontrolowanym przez powstańców rejonom i miejscowościom wokół Damaszku.

Dowiedz się więcej na temat: Baszar al-Asad

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje