Malezyjski samolot zestrzelony na Ukrainie

Na tym Buku brakuje rakiety. MSW Ukrainy publikuje film

Ministerstwo spraw wewnętrznych Ukrainy opublikowało film, na którym nagrano ciężarówkę przewożącą na lawecie system obrony przeciwlotniczej Buk. "Widać na nim dwa skrajne pociski. Środkowy jest niewidoczny" - napisał na swoim profilu na Facebooku szef MSW Arsen Awakow. To kolejne doniesienia ws. Buka należącego najpewniej do terrorystów z pogranicza ukraińsko-rosyjskiego.

Film, który ukraiński resort spraw wewnętrznych opublikował na swoim kanale na YouTubie, nagrano dziś rano, około godz. 4:50 czasu lokalnego. Z przekazanych przez portal "Ukraińskaja prawda" informacji wynika, że ciężarówka z lawetą jechała w kierunku miejscowości Krasnodon przy granicy z Federacją Rosyjską.

Reklama

"Na nagraniu widać dwa skrajne pociski. Środkowy jest niewidoczny" - napisał na swoim profilu na Facebooku szef MSW Arsen Awakow. Jak zaznaczył w tej chwili trwa analiza przekazanego materiału. Najprawdopodobniej jest to system Buk, z którego wystrzelono rakietę w stronę samolotu malezyjskich linii lotniczych.

Według niego nagranie jest dowodem na to, że "przestępcy próbują ukryć ślady potwornej zbrodni." 

To kolejne doniesienia ws. Buka należącego najpewniej do terrorystów z pogranicza ukraińsko-rosyjskiego. Wcześniej portal sprotyv.info opublikował zdjęcia konwoju pojazdów zauważonych niedaleko miejscowości Śnieżnoje, czyli w rejonie, gdzie zestrzelono Boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych. Zrobiono je na cztery godziny przed tragedią. Wówczas Buk był w pełni wyposażony.

Wszystkie te sygnały - jak zapewniają ukraińskie służby - są analizowane.

Przypomnijmy, wczoraj po południu, tuż przy granicy z Rosją, na terenach kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów zestrzelono samolot lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Na pokładzie Boeinga 777 było 298 osób. Nikt nie przeżył.

CZYTAJ TAKŻE NA RMF24.PL


Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy