Sprawdzian szóstoklasisty

Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2014. Arkusz i rozwiązania

Rozpoczął się próbny sprawdzian szóstoklasistów, organizowany przez INTERIA.PL, RMF FM i TVP Info. Zanim uczniowie klas szóstych napiszą oficjalny egzamin podsumowujący umiejętności nabyte w szkole podstawowej, już dziś zachęcamy do przystąpienia do próbnego egzaminu. Zadania zostały przygotowane przez egzaminatorów współpracujących z Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Jutro opublikujemy klucz odpowiedzi.

Poniżej publikujemy arkusz próbnego sprawdzianu. Zadania zostały przygotowane przez egzaminatorów współpracujących z OKE. 

Reklama

Po rozwiązaniu zadań zagłosuj w naszej ankiecie. Sprawdzamy w niej, które zadanie było najtrudniejsze.

60 minut, coś do pisania i do dzieła!

1. Wydrukuj sobie arkusz:

(tutaj możesz pobrac plik w PDF)

2. Zarezerwuj 60 minut

3. Przygotuj coś do pisania

4. skoncentruj się i spróbuj rozwiązać zadania najlepiej, jak potrafisz.

Przygotowaliśmy również specjalny licznik (widoczny na górze - przesuwa się wraz ze scrollowaniem strony), który będzie wskazywał, ile masz jeszcze czasu.

Jeśli jesteś gotowy, kliknij START. Jeśli za szybko go uruchomiłeś, możesz go wyzerować, odświeżając stronę (klawisz F5).

Klucz odpowiedzi

Już jutro opublikujemy na naszych stronach rozwiązania.

Znajdziesz je TUTAJ!

Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z Poradnika Szóstoklasisty - specjalnego e-booka przygotowanego przez INTERIA.PL na podstawie oficjalnych standardów wymagań egzaminacyjnych.


Jak ci poszło? Dołącz do dyskusji na Forum

Które zadanie sprawiło ci najwięcej kłopotu? Jaki twoim zdaniem był arkusz - łatwy czy trudny? Na którym zadaniu straciłeś najwięcej czasu? Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami!

Chcesz porozmawiać z innymi na ten temat? Kliknij TUTAJ.

Zobacz, jak próbny sprawdzian rozwiązywali uczniowie jednej z krakowskich szkół:


Klucz odpowiedzi znajdziesz TUTAJ!

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze (173)

Dodaj komentarz Sortuj
Lala firmy Telet

~Lala firmy Telet -

Pupciaste to jest

Vicia

~Vicia -

Debilizm, debilizm i jeszcze raz debilizm... Mimo ze z nauka jestem w zgodzie z racji ukonczonych trzech uczelni wyzszych, ale jednoznacznie odrzucam wszelkie formy testowego sprawdzania wiedzy, ktory szuflatkuje uczniow/studentow w rameczki, a jednoczesnie zabija indywidualizm jednostki. Tylko mierny nauczyciel moze opowiadac sie za forma testu, ktory prawie zadnego nie wymaga wkladu nauczyciela w jego sprawdzanie z uzyciem wlasnego mozgu..wystarczy tylko szablon odpowiedzi, a nie koniecznosc zaznajomienia sie z opisowa forma sprawdzania wiedzy.... a w tym przypadku sam nauczyciel moglby czuc zagrozenie gdyby odkryl szersza wiedze niz wlasna u ucznia.... Po to te wszystkie testy... oglupic mlodego czlowieka, i nie dac rozwija sie intelektualnie ponad norme z gory ustalona. Chore dla ludzi rozumnych///

mr

~mr -

Zadanie 23: A gdzie jest podane jak jest liczona średnia prędkość? Ja np. uwzględniam do liczenia średniej przerwy w podróży.

mr

~mr -

Kilka słów do autorów. Test ma m.in. sprawdzić znajomość interpunkcji a tutaj widać, że autorzy mają z tym problem. Przed "a" NIGDY nie stawia się przecinka.

6klasista

~6klasista -

a co z zadaniem 20tym??? b o nie bardzo sobie to mogę wyobrazić widząc te odpowiedzi to na boki i podstawę idzie 5 x 60 cm wstążki i plus kokarda 50 cm... to gdzie taka odpowiedz??

Pikuś

~Pikuś -

?????Do sejmu z tym sprawdzianem,niech sami się wykażą za co zgarniają taką kasę. 6-latki powinny się bawić w tym wieku....

jojo

~jojo -

jestem pod wrarzeniem

kocham <3

~kocham <3 -

ja z atydzień piszę sprawdzian szóstoklasisty i w ogule sie nie stresuje bo to nie tak jak napiszesz tylko poprostu musisz go napisać żeby cie przepuścili i nie musisz przeciesz sie tak stresować kto mnie popiera????

6 klasista xD

~6 klasista xD -

wszyscy czepiają się do zadania 7. i po części mają rację ale jak sie zobaczy na odpowiedzi to sie rozumie że Agatka z bratem mają więcej niż 3 lata a nie są dorośli siostra ma 2,5 roku i rodzice to dorośli proste

Gaba8903

~Gaba8903 -

Ja 1 kwietnia pisze sprawdzian klas 6 jak te zadania mają być takie jak zadanie 7 że nic z nich nie wynika to ja serdecznie dziękuję.