Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Rosja: Atak na ekipę BBC. Zniszczono nagrania

W Astrachaniu na południu Rosji doszło do ataku na ekipę BBC. Dziennikarze badali doniesienia o tajnych pochówkach rosyjskich żołnierzy, którzy, jak się przypuszcza, zginęli na wschodniej Ukrainie.

Na grupę zdjęciową korespondenta Steve'a Rosenberga, która wyszła z kawiarni i szła w kierunku samochodu, napadło co najmniej trzech agresywnych mężczyzn.

Rosenberg powiedział, że napastnicy zabrali i zniszczyli kamerę. Pobili również operatora. Gdy dziennikarze byli przesłuchiwani na posterunku lokalnej policji, co trwało ponad cztery godziny, ktoś włamał się do ich samochodu i wyczyścił twardy dysk głównego komputera oraz zapisy wideo na kartach pamięci.

Reklama

Ekipa telewizyjna bezpiecznie wróciła już do Moskwy - informuje BBC. Nie podano, ile osób wchodziło w skład grupy zdjęciowej.

To nie pierwszy przypadek, gdy dziennikarze, którzy próbują wyjaśnić okoliczności niedawnych zgonów rosyjskich żołnierzy, stykają się z agresją - pisze rosyjski portal internetowy newsru.com.

Według niego pod koniec sierpnia "tituszki" zaatakowali dziennikarzy przybyłych na cmentarz do miejscowości Wybuty, w obwodzie pskowskim, w pobliżu poligonu 76. gwardyjskiej dywizji powietrznodesantowej. Na cmentarzu pochowano w tajemnicy kilku żołnierzy tej elitarnej jednostki, którzy najpewniej polegli na wschodzie Ukrainy. Dziennikarze chcieli wyjaśnić okoliczności ich śmierci.

29 sierpnia niezidentyfikowani sprawcy bestialsko pobili Lwa Szlosberga, redaktora naczelnego gazety "Pskowskaja Gubernija", która jako pierwsza podała, że na wschodniej Ukrainie giną żołnierze stacjonującej pod Pskowem 76. gwardyjskiej dywizji powietrznodesantowej.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje