Środek-Wschód. Raport INTERIA.PL

Wypadek polskiego tira w Rosji. Nowe informacje

Kierowca polskiego samochodu ciężarowego, ranny w poniedziałek w wypadku w obwodzie kałuskim, na zachodzie europejskiej części Rosji, został przetransportowany śmigłowcem sanitarnym do jednego ze szpitali w Moskwie.

Poinformowało o tym Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, zaznaczając, że kierowcę przewieziono do Moskwy, ponieważ jest cudzoziemcem. Jego stan lekarze określają jako średnio ciężki.

Reklama

W zderzeniu czołowym polskiego tira z autokarem zginęły trzy osoby, a 31 zostało rannych. Wszystkie ofiary śmiertelne wypadku to pasażerowie autokaru. Ciężarówka należy do polskiej firmy transportowej.

Tragedia wydarzyła się o godz. 8.27 czasu moskiewskiego (6.27 czasu polskiego) koło miejscowości Mitjajewo, na 22. km drogi A-108 między miastami Bałabanowo i Sierpuchow, 120 km na południowy zachód od Moskwy.

Autokar wiózł 48 robotników do fabryki LG w obwodzie moskiewskim. Według wstępnych ustaleń policji drogowej kierowca samochodu ciężarowego marki Mercedes stracił panowanie nad pojazdem i wyjechał na przeciwny pas ruch, gdzie doszło do kolizji z autokarem marki Volvo.

RIA-Nowosti przekazała, że za kierownicą tira siedział Polak Jacek S. Samochód ciężarowy ma polskie numery rejestracyjne; należy do firmy transportowej Artex Transport.

Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych podało, że wszyscy ranni zostali przewiezieni do szpitali w Obińsku, Bałabanowie i Borowsku. W drugiej połowie dnia razem z kierowcą tira do Moskwy przetransportowano też jednego z rannych pasażerów autokaru.

Ambasada RP w Moskwie poinformowała, że jest w kontakcie z rannym kierowcą. Jej przedstawiciele kontaktowali się też z opiekującymi się nim lekarzami, Ministerstwem ds. Sytuacji Nadzwyczajnych i policją drogową.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje