Sześciolatki do szkoły

Infolinia "Odraczanie 6-latka"

Nie podobała im się infolinia uruchomiona przez MEN. Toteż Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców uruchomiło własną. Przez kilka najbliższych miesięcy będzie informować rodziców, których dzieci mogą w tym roku pójść obowiązkowo do szkoły w wieku sześciu lat.

Tomasz Elbanowski tłumaczy, że infolinia "Odraczanie 6latka" mówi o tym, jakie są prawa rodziców. Opowiada, że jeszcze dwa lata temu dzieci siedmioletnie z poważnymi problemami mogły spokojnie dostać odroczenie. Teraz ma być tak, że takiej opinii nie dostają dzieci sześcioletnie, nawet jeżeli urodziły się jako wcześniaki czy cierpią na poważny niedosłuch.

Reklama

Tomasz Elbanowski powiedział, że kilka razy próbował dodzwonić się na infolinię uruchomioną przez MEN. Nie był jednak zadowolony z jej formuły. Tam napotykał się na automatyczną sekretarkę. Kiedy natomiast rodzice pisali listy na infolinię mailową, to otrzymywali tylko statystyki, które wskazywały, że reforma jest bardzo dobrze przygotowana do przyjęcia młodszych dzieci.

Numer telefonu infolinii to 782-724-255. Działa w poniedziałki w godzinach 10.00 -14.00, we wtorki od 14.00 do 18.00 oraz w czwartki od 10.00 do 13.00.

Dowiedz się więcej na temat: 6-latki | sześciolatki w szkole | Tomasz Elbanowski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje