Raport SZLACHETNA PACZKA

Rosół czyli woda z kostką

Poranek z audycją w Trójce, potem spacer i wizyta w stołówce dla bezdomnych-ubogich, by zjeść obiad w towarzystwie. Pan Ryszard jest niewidomy, mieszka samotnie na jednym z krakowskich osiedli.

Co prawda wnuki odwiedzają go kilka razy w roku, a dzieci dzwonią raz w miesiącu sprawdzić jak się ma, ale na spotkania nie mają czasu. Mężczyzna podkreśla, że takie jest życie - wymagające ciągłej pracy, szkoleń, nowych studiów i dokształcania się.

Reklama

Czasem sam gotuje obiady, wtedy jada rosół - wodę z makaronem i kostką rosołową. Chore serce, problemy z chodzeniem i zaćma wymagają lekarstw. Po ich zakupie i opłaceniu czynszu niewiele zostaje na jedzenie. Ale dla pana Ryszarda to nie kłopot, podkreśla, że niewiele potrzeba mu do szczęścia. Jest uśmiechnięty i z dumą pokazuje kilka zeszytów, w których spisuje kolejne rozdziały swojej przyszłej książki.

Zamiast kolacji i śniadań

Nie potrafi wymienić żadnych potrzeb, a pod koniec spotkania zdradza, że chciałby czasem mieć z kim porozmawiać o politykach i o życiu. - Wystarczyłoby mi jakby ktoś czasem mnie odwiedził, żeby było z kim pogadać o życiu - to zdanie usłyszeli wzruszeni wolontariusze.

W paczkach znalazł kartkę z życzeniami.  Poprosił o głośne i uroczyste ich odczytanie, a potem koniecznie chciał poznać darczyńców. Przez tydzień nie jadł obiadów i śniadań, po to, żeby zaoszczędzić na grę planszową dla ich 7-letniego synka.

Ci, którym pomagamy często  się odwzajemniają. Może mają mało, ale przecież nie na tyle, żeby nic nie mogli dać od siebie. Kartka świąteczna, ciasto - małe rzeczy.  Nie myślą tylko o sobie. Takich rodzin jest więcej. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i przygotuj pomoc dla jednej z nich!

Jak jeszcze możesz dołączyć do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI?

· dołącz do klubu WiP WIOSNA i Przyjaciele i wspierając projekt regularnymi wpłatami www.wiosnaiprzyjaciele.pl

· wybierz dziecko z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI i zaopiekuj się nim przez cały rok www.akademiaprzyszlosci.org.pl

materiały promocyjne
Dowiedz się więcej na temat: Szlachetna Paczka | Stowarzyszenie Wiosna

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje