Wypadek w Klamrach. Pierwsze pogrzeby ofiar

Środa, 16 kwietnia 2014 (13:33)
Aktualizacja: Środa, 16 kwietnia 2014 (15:59)

Dziś odbywają się pierwsze pogrzeby ofiar tragicznego wypadku w Klamrach pod Chełmnem (woj. kujawsko-pomorskie), w którym zginęło 7 nastolatków. Marek W. (17 lat), Patryk K. (16 lat), Bartosz Sz. (17 lat) i Mikołaj R. (16 lat) spoczęli na cmentarzu parafialnym w rodzinnym Starogrodzie. O godz. 14 odbyły się uroczystości pogrzebowe Hanny, uczennicy Zespołu Szkół Menedżerskich w Świeciu. Jutro pochowane zostaną kolejne ofiary tragedii.

Zdjęcie

Pogrzeb czterech nastolatków, którzy zginęli w miniony weekend w wypadku w Klamrach. /PAP
Pogrzeb czterech nastolatków, którzy zginęli w miniony weekend w wypadku w Klamrach.
/PAP

Przypomnijmy: w nocy z soboty na niedzielę grupa młodzieży bawiła się przy ognisku. Potem 9 nastolatków wybrało się na przejażdżkę po okolicznych drogach.

Wypadek w Klamrach: Pożegnanie na lekcji wychowawczej

Sprawa wypadku, w którym zginęło siedmioro nastolatków trafia do sądu rodzinnego. Prokuratura nie wszczyna śledztwa, bo chłopak, który miał kierować autem jest nieletni. Mieszkańcy miejscowości, z których pochodziły ofiary, nie mogą uwierzyć w to, co się stało. czytaj więcej

Reklama

W wypadku zginęło siedem osób w wieku od 13 do 17 lat. Przeżyło dwoje 16-latków, w tym kierowca.

Chełmińska prokuratura będzie przyglądała się sprawie. Teraz śledczy - na prawach strony w postępowaniu - chcą uczestniczyć w pracach sądu rodzinnego. Dodatkowo prokuratorzy rozpoczynają swoje oddzielne postępowania dotyczące okoliczności tragedii. 

Sprawa w sądzie rodzinnym i dokładne ustalenie, czy samochodem w trakcie wypadku kierował 16-latek to jedno. Inną kwestią są szczegółowe kwestie związane z okolicznościami wypadku.

Prokurator rejonowy Judyta Głowacka powiedziała, że śledczy przede wszystkim będą zwrócą uwagę na to, czy sąd rodzinny potwierdzi, że chłopak spowodował wypadek.

Prokuratura będzie też chciała dowiedzieć się, czy młodzi ludzie wzięli alkohol i jeśli tak, to skąd. Śledczy będą chcieli także ustalić, czy auto użyczył któryś z dorosłych.

Wysłuchanie 16-latka, który mógł doprowadzić do wypadku, zaplanowano w sądzie na 24 kwietnia.

Pogrzeb czterech nastolatków, którzy zginęli w wypadku w Klamrach

liczba zdjęć: 8POLECANE zwiń