Tragiczny wypadek w Klamrach

Wypadek w Klamrach. Pierwsze pogrzeby ofiar

Dziś odbywają się pierwsze pogrzeby ofiar tragicznego wypadku w Klamrach pod Chełmnem (woj. kujawsko-pomorskie), w którym zginęło 7 nastolatków. Marek W. (17 lat), Patryk K. (16 lat), Bartosz Sz. (17 lat) i Mikołaj R. (16 lat) spoczęli na cmentarzu parafialnym w rodzinnym Starogrodzie. O godz. 14 odbyły się uroczystości pogrzebowe Hanny, uczennicy Zespołu Szkół Menedżerskich w Świeciu. Jutro pochowane zostaną kolejne ofiary tragedii.


Reklama

Przypomnijmy: w nocy z soboty na niedzielę grupa młodzieży bawiła się przy ognisku. Potem 9 nastolatków wybrało się na przejażdżkę po okolicznych drogach.

W wypadku zginęło siedem osób w wieku od 13 do 17 lat. Przeżyło dwoje 16-latków, w tym kierowca.

Chełmińska prokuratura będzie przyglądała się sprawie. Teraz śledczy - na prawach strony w postępowaniu - chcą uczestniczyć w pracach sądu rodzinnego. Dodatkowo prokuratorzy rozpoczynają swoje oddzielne postępowania dotyczące okoliczności tragedii. 

Sprawa w sądzie rodzinnym i dokładne ustalenie, czy samochodem w trakcie wypadku kierował 16-latek to jedno. Inną kwestią są szczegółowe kwestie związane z okolicznościami wypadku.

Prokurator rejonowy Judyta Głowacka powiedziała, że śledczy przede wszystkim będą zwrócą uwagę na to, czy sąd rodzinny potwierdzi, że chłopak spowodował wypadek.

Prokuratura będzie też chciała dowiedzieć się, czy młodzi ludzie wzięli alkohol i jeśli tak, to skąd. Śledczy będą chcieli także ustalić, czy auto użyczył któryś z dorosłych.

Wysłuchanie 16-latka, który mógł doprowadzić do wypadku, zaplanowano w sądzie na 24 kwietnia.Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze (384)

Dodaj komentarz Sortuj
ciekawy

~ciekawy -

Ile wziął proboszcz???? ktos wie???

jpszczelarz

Obojętny jpszczelarz -

Najlepszym hamulcem to jest drzewo, posadzić co dwa metry zawsze można uciec za drzewo to znaczy pieszy za drzewo samochód w drzewo

marrioo

Obojętny marrioo -

Zgadzam się, każdy był młody ale takim debilem cza się urodzić moja córka 6 letnia ma więcej rozumu i juz wie o zagrożeniach o tym ze nie można pić i jechać autem ze zawsze pasy mają być zapięte o tym ze nie możessię oddałac od rrodziców czy lecieć do głębokiej wody jak nie umie pływać wszystko to Wychowywaniem jest a tu jak można ze dzieci 13 lat zamiast w domu lub na ognisku gdzie są rodzicie są sami sobie pijani i nieodpowuedzualni a co jak by zabili jeszcze przechodnia dobrze ze zabili siebie, ci co wsiadli z pijanym są tak samo winni nie powinni się ani godzić ani kierowcy pozwolić na taki durny pomysł bo to 9 osób i co żaden mądry żeby powiedzieć,, nie,, niestarczylo odwagi na słowo ale na czyny juz tak! niech grają w więcej gier teraz dzieci będą myśleć ze nieśmiertelni są

0106

~0106 -

A TO JEST TO BEZSTRESOWE WYCHOWANIE!!!!!!! / Krew mnie zalewa jak to słyszę, a w swoim życiu trochę przeżyłam i też jestem matką/ Niestety, ale rodzice też ponoszą odpowiedzialność za ten wypadek. Większość rodziców gdyby więcej się interesowało swoimi małolatami na pewno byłoby mniej takich sytuacji. Nie wszystko dawać pieniądze, rywalizować w prezentach itd. Potem w telewizji - program /Surowi rodzice/ chyba się to tak nazywa - myślą jak ich dzieci ktoś inny doprowadzi do porządku, bo nie potrafią dać radę. Ludzie opamiętajcie się i weźcie wychowanie małolatów w swoje ręce, bo to Wasze dzieci!!! Spędzajcie wolny czas z nimi, tak jak kiedyś my spędzaliśmy. Poświęcajcie im więcej czasu i interesujcie się co i gdzie robią! Mając 13-17 lat czas dorosnąć. Unikniemy takich sytuacji jak teraz - płacz i rozpacz. Pozdrawiam

taka prawda

~taka prawda -

Szkoda mlodych ludzi bo byli do zycia ehhh... Tylko że glupota ludzka nie zna granic bawia się przy ognisku pija potem siadaja do tego auta w 9 osob a pasazer 10 to diabel i staje się tragedia! Teraz odpowiadal bedzie gnojek ktory zabil te osoby powinien dostac 25 lat a zakaz prawka dozywotnio to bedzie nauczka bo tylko idiota siada po alkoholu gnij teraz w wiezieniu za swoich przyjaciol ktorych zabiles i zyj z ta swiadomoscia bo ja bym nie dal rady!!! Wieczne odpoczywanie dla tych mlodych ludzi!!!

pol

~pol -

NAGRODY DARWINA MUROWANE!!!!!!!!!bravo obniżyli pogłowie debili ze wsi...

traper

~traper -

Jechało pięć dziewczynek na rowerach prawidłowo ,wyjechał z zakrętu ile fabryka dała i wszystkie zabił w tym trzy siostry, zeznawał że ich nie zauważył w dzień.

traper

~traper -

Biorąc po uwagę że to nie pierwszy raz , drzewo przerwało z pewnością jeszcze tragiczniejszą i prawdopodobną katastrofę.

Irena

~Irena -

To ile ksiądz wziął za ten grupowy pochówek ? Tak sie z ciekawości pytam ? Chyba jego najszczęśliwszy dzień

kinia

~kinia -

Taki wiek- "ani zmarszczek ani rozumu".Badanie pokazuja, ze absolutna wiekszosc osob w takim wieku / i nawet starsi/ nie jest w stanie przyjac do swiadomosci skutkow swoich dzialan. Wynika to z tego, ze pewne obszary mozgu nie sa jeszcze w pelni rozwiniete. Dorosli /wiekszosc/ pamietaja jakie" wariackie pomysly" przychodzily im do glowy, gdy byli malolatami i czy wtedy mysleli o skutkach.