Wyniki wyborów w USA. Clinton pogratulowała Trumpowi

Donald Trump zostanie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Zwycięstwa kandydatowi Republikanów pogratulowała jego rywalka – Hillary Clinton.

Kandydatka Partii Demokratycznej zadzwoniła do Donalda Trumpa z gratulacjami, kiedy stało się jasne, że to wzbudzający liczne emocje przedsiębiorca i miliarder zastąpi Baracka Obamę w Białym Domu.

Reklama

O telefonie byłej sekretarz stanu poinformował sam Donald Trump w krótkim przemówieniu tuż po tym, jak został ogłoszony prezydentem-elektem. Kandydat Republikanów, który nie szczędził wcześniej politycznych razów swojej rywalce, serdecznie jej podziękował.

Podziękowania dla Hillary Clinton

"Hillary bardzo długo i bardzo ciężko pracowała. Należy jej się nasz szacunek i wdzięczność za jej służbę dla kraju" - powiedział Donald Trump, przemawiając do swoich wyborców.

Donald Trump zapowiedział, że będzie prezydentem wszystkich Amerykanów. Prezydent-elekt wezwał do odrzucenia politycznej walki w kampanii i wspólnej pracy Republikanów i Demokratów dla dobra USA.

Hillary Clinton, podał wcześniej jej sztab, nie zdecydowała się na wygłoszenie przemówienia tuż po ogłoszeniu wyników wyborów.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje