Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2015

Ich serca biją dzięki WOŚP

- Gdyby nie Orkiestra, wielu istnień ludzkich nie udałoby się uratować - mówi mama Kuby. - To jest bardzo wielki gest od ludzi.

Szymek żyje dzięki sztucznej komorze serca. Kuba jest ze swoimi bliskimi dzięki temu, że wszczepiono mu sztuczną komorę serca. Mateusz jest pierwszym dzieckiem, u którego w Centrum Zdrowia Dziecka została wszczepiona sztuczna lewa komora serca, która pompuje i wpompowuje krew do tętnic chłopca.

Reklama

To ten cud medycyny sprawia, że dziś Mateusz jest najdłużej żyjącym dzieckiem w Europie oczekującym na przeszczep serca.

- Gdyby nie Orkiestra, wielu istnień ludzkich nie udałoby się uratować - mówi mama Kuby. - To jest bardzo wielki gest od ludzi.

Takich historii jest więcej... Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od początku swojej działalności aktywnie wspiera polską kardiochirurgię dziecięcą poprzez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego.

Lista sprzętu zakupionego przez Fundację WOŚP dla klinik kardiochirurgicznych jest bardzo długa.

Wykaz urządzeń o łącznej wartości ponad 20 milionów USD obejmuje zarówno urządzenia podstawowe - jak kardiomonitory, inkubatory, pompy strzykawkowe, defibrylatory, respiratory, CPAP-y, EKG, pulsoksymetry, narzędzia chirurgiczne, czy ssaki - po po znacznie bardziej skomplikowane i specjalistyczne urządzenia, takie jak płucoserca, a także sztuczne komory serca.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje