25. Finał WOŚP. Rekordowa zbiórka na stronach Interii

479 798 zł - taką kwotą - dzięki wpłatom naszych użytkowników - udało się wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Interia już po raz piąty włączyła się w wielkie pomaganie i grała razem z Fundacją Jerzego Owsiaka. Jubileuszowa 25. edycja imprezy zakończyła się ogólnym wynikiem szacowanym obecnie na 62,4 mln złotych. A to nie koniec, bo ostateczna kwota będzie znana dopiero na początku marca.

Interia po raz kolejny włączyła się w wielkie pomaganie i uruchomiła specjalną stronę www.pomagam.interia.pl, na której można wpłacać pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry. Podczas ostatnich czterech finałów nasi użytkownicy wsparli WOŚP kwotą prawie 800 tys. złotych.  W tym roku dzięki wam udało się już zebrać 479 798 złotych.

Reklama

Oprócz zbiórki pieniędzy przez całą niedzielę relacjonowaliśmy przebieg 25. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sztabie w Warszawie, w finałowym "kosmicznym" miasteczku Orkiestry przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie -  wspólnie z Jurkiem Owsiakiem - nakręcali wielką charytatywną imprezę nasi dziennikarze - Justyna Mastalerz i Dariusz Jaroń.

Relację z przebiegu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziecie TUTAJ. A wszystkie wywiady naszych dziennikarzy z gwiazdami wspierającymi Orkiestrę możecie zobaczyć w specjalnym raporcie poświęconym w całości WOŚP.

Cieszymy się, że po raz kolejny wspólnie z nami graliście na rzecz pacjentów. W tym roku środki zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. W ubiegłym roku w ramach akcji udało się zebrać ponad 72 miliony złotych. Organizatorzy imprezy liczą, że dzięki jubileuszowej 25. edycji uda się zebrać znacznie, znacznie więcej.

Potrójny rekord

Sam Jurek Owsiak nie kryje radości i już mówi o potrójnym rekordzie. - Na każdym kroku powtarza się słowo "rekord". To, że gramy po raz 25., to już jest rekord. To, że ludzie chcieli z nami grać i grają na całym świecie, to jest potrójny rekord - powiedział w niedzielny wieczór.

Jednocześnie zaznaczył, że efekt akcji znacznie przerósł najśmielsze marzenia.  - 25 lat temu nawet do głowy nam nie przychodziło, że zajdziemy tak daleko. Konsekwentnie robimy to, co obiecywaliśmy od samego początku: za zebrane pieniądze kupujemy sprzęt, a oprócz tego prowadzimy ogólnopolskie programy medyczne - dodał.

Pomoc przynosi wymierne efekty

Praca ponad 120 tysięcy wolontariuszy przynosi wymierne efekty, co tym bardziej cieszy i to nie tylko pomysłodawców akcji. - Każdego dnia otrzymujemy pisma od dyrektorów placówek z prośbami o wsparcie. Okazuje się, że z pediatrią ogólną jest jak z geriatrią kilka lat temu - to działka medycyny, na którą wciąż jest przeznaczane zbyt mało środków. Owszem, są przepiękne i nowocześnie wyposażone oddziały zarówno pediatryczne jak i geriatryczne, ale wciąż jest ich mniej niż tych niedofinansowanych - wylicza Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, dyrektor fundacji WOŚP ds. medycznych.

Wielka Orkiestra wzorem lat ubiegłych grała również na rzecz seniorów. Łącznie w latach 2013-2016 fundacja WOŚP kupiła - za pieniądze ofiarowane przez darczyńców - dla polskiej geriatrii sprzęt o wartości ponad 71 mln zł. Specjalistyczne urządzenia, ale też szpitalne łóżka z czerwonym serduszkiem Orkiestry można dziś spotkać w 240 placówkach zajmujących się leczeniem osób w podeszłym wieku.

Podawajcie dobro dalej

Ponad 720 milionów złotych przekazanych na wsparcie polskiej medycyny - to bilans poprzednich 24 finałów WOŚP. Tylko w zeszłym roku Orkiestra zebrała 72,896 mln zł, a w tym, według wstępnych prognoz organizatorów, można spodziewać się kolejnego solidnego zastrzyku sprzętu medycznego dla szpitali i pacjentów.

Dziękujemy za waszą dotychczasową pomoc i zachęcamy do dalszego podawania dobra dalej. Nadal możecie wesprzeć Orkiestrę. Wystarczy kliknąć "Pomagam" i przekazać tyle, ile możecie. Pamiętajcie, że liczy się każda złotówka!

 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje