Wszystkich Świętych 2008

Do cmentarzy najłatwiej dojechać tramwajem

W okresie Wszystkich Świętych, ze względu na wzmożony ruch pojazdów i powstające "korki" na trasach dojazdowych do cmentarzy Poznania, najpewniejszym i najszybszym środkiem transportu - jak zwykle - będzie tramwaj. Serdecznie zachęcamy poznaniaków i gości do korzystania z tego sposobu poruszania się po mieście.

Jak każdego roku w okresie Wszystkich Świętych wzmocniona zostanie komunikacja miejska - tramwajowa i autobusowa. Ze względu jednak na bezkolizyjne przejazdy, to właśnie tramwaje są najszybszym środkiem transportu w okresie wzmożonego ruchu pojazdów.

Reklama

Tramwaje jeździć będą z większą częstotliwością, wprowadzone zostaną też dodatkowe linie, a niektóre zostaną wydłużone.

Do największych komunalnych cmentarzy w Poznaniu - na Miłostowie i Junikowie - co chwilę dojeżdżać będzie tramwaj. Na liniach nr 6, 7, 8 i 13w godzinach 7.00- 18.00 tramwaje kursować będą z częstotliwością co 10 minut, na linii nr 1 co 7 minut, a na linii nr 15 co 5 minut. Dodatkową zachętą powinny być bilety na przejazd.

W dniu Święta Zmarłych, 1 listopada, na przejazdy do 15 minut obowiązywać będą zgodnie z taryfą bilety 15-minutowe, natomiast na pozostałe przejazdy w jednym kierunku - bez względu na czas ich trwania - obowiązywać będą bilety półgodzinne. Bilety okresowe, sieciowe i trasowane zachowują swą ważność.

Wszystkich, którzy - mimo "korków" - zdecydują się dojechać do cmentarza własnym autem, informujemy, że w okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, najistotniejsze zmiany obowiązywać będą od godziny 5.00 rano w dniu 1 listopada i od godziny 7.00 w dniu 2 listopada. Aby jak najbardziej zminimalizować uciążliwości związane z dojazdem na groby bliskich, sytuację na drogach w Poznaniu monitorować będą policjanci, strażnicy miejscy i służby porządkowe. Policjanci podejmować też będą decyzję o przywróceniu obowiązującej organizacji ruchu.

Prosimy kierowców o wzmożoną uwagę i dostosowanie się do oznaczeń na drogach.

Wiadomość pochodzi z oficjalnej strony miasta Poznań.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje