Wybory 2007

Posłowie VI kadencji

W Sejmie VI kadencji zasiądą przedstawiciele czterech ugrupowań: PO, PiS, LiD i PSL. Zobacz pełną listę posłów.

Białystok: Krzysztof Putra, Krzysztof Jurgiel, Jarosław Zieliński, Jacek Bogucki, Lech Kołakowski, Kazimierz Gwiazdowski, Mariusz Kamiński (wszyscy PiS), Robert Tyszkiewicz, Damian Raczkowski, Józef Klim, Leszek Cieślik, Jacek Żalek (wszyscy PO), Jarosław Matwiejuk, Eugeniusz Czykwin (obaj LiD), Jan Kamiński (PSL)

Reklama

Bielsko-Biała: Tomasz Tomczykiewicz, Mirosława Nykiel, Tadeusz Kopeć, Adam Wykręt (wszyscy PO), Stanisław Szwed, Jacek Falfus, Kazimierz Matuszny, Stanisław Pięta (wszyscy PiS), Bożena Kotkowska (LiD)

Bydgoszcz: Radosław Sikorski, Teresa Piotrowska, Paweł Olszewski, Jarosław Katulski, Krzysztof Brejza, Grzegorz Roszak (wszyscy PO), Wojciech Mojzesowicz, Tomasz Latos, Andrzej Walkowiak (wszyscy PiS), Janusz Zemke, Anna Bańkowska (oboje LiD), Eugeniusz Kłopotek (PSL)

Chełm: Tomasz Dudziński, Sławomir Zawiślak, Beata Mazurek, Wojciech Żukowski, Adam Abramowicz, Jerzy Rębek (wszyscy PiS), Stanisław Żmijan, Grzegorz Raniewicz, Mariusz Grad (wszyscy PO), Franciszek Stefaniuk, Tadeusz Sławecki (obaj PSL), Zbigniew Matuszczak (LiD)

Chrzanów: Paweł Kowal, Beata Szydło, Marek Polak, Marek Łatas (wszyscy PiS), Paweł Graś, Janusz Chwierut, Tadeusz Arkit (wszyscy PO), Stanisław Rydzoń (LiD)

Częstochowa: Halina Rozpondek, Grzegorz Sztolcman, Izabela Leszczyna (wszyscy PO), Szymon Giżyński, Jadwiga Wiśniewska, Lucjan Karasiewicz (wszyscy PiS), Krzysztof Matyaszczyk (LiD)

Elbląg: Krzysztof Lisek, Tadeusz Naguszewski, Adam Żyliński, Miron Sycz (wszyscy PO), Leonard Krasulski, Zbigniew Babalski (obaj PiS), Stanisław Żelichowski (PSL), Witold Gintowt-Dziewałtowski (LiD)

Gdańsk: Sławomir Nowak, Jarosław Wałęsa, Anna Zielińska-Głębocka, Arkadiusz Rybicki, Sławomir Neumann, Jerzy Kozdroń, Jan Kulas, Iwona Guzowska (wszyscy PO), Maciej Płażyński, Jacek Kurski, Tadeusz Cymański (wszyscy PiS), Bogdan Lis (LiD)

Gdynia: Marek Biernacki, Zbigniew Konwiński, Tadeusz Aziewicz, Kazimierz Plocke, Jerzy Brudnik, Zdzisław Czucha, Stanisław Lamczyk, Witold Namyślak (wszyscy PO), Jolanta Szczypińska, Jarosław Sellin, Piotr Stanke, Zbigniew Kozak (wszyscy PiS), Joanna Senyszyn, Izabela Jaruga-Nowacka (obie LiD)

Gliwice: Andrzej Gałażewski, Krystyna Szumilas, Mirosław Sekuła, Tomasz Głogowski, Jacek Brzezinka, Jan Kaźmierczak (wszyscy PO), Zbigniew Religa, Wojciech Szarama, Aleksander Chłopek (wszyscy PiS), Wacław Martyniuk (LiD)

Kalisz: Rafał Grupiński, Wojciech Ziemniak, Jarosław Urbaniak, Maciej Orzechowski, Witold Sitarz (wszyscy PO), Jan Dziedziczak, Adam Rogacki, Andrzej Dera (wszyscy PiS), Leszek Aleksandrzak, Wiesław Szczepański (obaj LiD), Andrzej Grzyb, Józef Racki (obaj PSL)

Katowice: Kazimierz Kutz, Danuta Pietraszewska, Jerzy Ziętek, Marek Plura, Jan Rzymełka, Marek Wójcik, Elżbieta Pierzchała (wszyscy PO), Jerzy Polaczek, Andrzej Sośnierz, Grzegorz Tobiszowski, Maria Nowak (wszyscy PiS), Andrzej Celiński (LiD)

Kielce: Przemysław Gosiewski, Jarosław Rusiecki, Krzysztof Lipiec, Maria Zuba, Andrzej Bętkowski, Marek Kwitek, Waldemar Wrona (wszyscy PiS), Konstanty Miodowicz, Krzysztof Gregorek, Artur Gierada, Zbigniew Pacelt, Marzena Okła-Drewnowicz (wszyscy PO), Sławomir Kopyciński, Henryk Milcarz (obaj LiD), Mirosław Pawlak, Andrzej Pałys (obaj PSL)

Kraków: Jarosław Gowin, Ireneusz Raś, Jerzy Fedorowicz, Katarzyna Matusik-Lipiec, Łukasz Gibała, Jacek Krupa, Andrzej Ryszka (wszyscy PO), Zbigniew Ziobro, Zbigniew Wassermann, Ryszard Terlecki, Andrzej Adamczyk, Jacek Osuch (wszyscy PiS), Jan Widacki (LiD)

Krosno: Marek Kuchciński, Stanisław Zając, Mieczysław Golba, Piotr Babinetz, Andrzej Ćwierz, Jan Bury (wszyscy PiS), Elżbieta Łukacijewska, Piotr Tomański, Tomasz Kulesza (wszyscy PO), Mieczysław Kasprzak (PSL), Wojciech Pomajda (LiD)

Konin: Tomasz Nowak, Paweł Arndt, Irena Tomaszak-Zesiuk (wszyscy PO), Witold Czarnecki, Adam Hofman, Zbigniew Dolata (wszyscy PiS), Tadeusz Tomaszewski, Elżbieta Streker-Dembińska (oboje LiD), Eugeniusz Grzeszczak (PSL)

Koszalin: Sebastian Karpiniuk, Stanisław Gawłowski, Danuta Olejniczak, Paweł Suski, Jan Kuriata (wszyscy PO), Czesław Hoc, Marian Goliński (obaj PiS), Stanisław Wziątek (LiD)

Legnica: Grzegorz Schetyna, Ewa Drozd, Norbert Wojnarowski, Marcin Zawiła, Roman Brodniak, Janusz Mikulicz (wszyscy PO), Adam Lipiński, Piotr Cybulski, Marzena Machałek, Elżbieta Witek (wszyscy PiS), Jerzy Szmajdziński, Ryszard Zbrzyzny (obaj LiD)

Lublin: Elżbieta Kruk, Małgorzata Sadurska, Gabriela Masłowska, Jarosław Żaczek, Jarosław Stawiarski, Lech Sprawka, Krzysztof Michałkiewicz (wszyscy PiS), Janusz Palikot, Joanna Mucha, Włodzimierz Karpiński, Magdalena Gąsior-Marek, Wojciech Wilk (wszyscy PO), Jan Łopata, Edward Wojtas (obaj PSL), Izabella Sierakowska (LiD)

Łódź: Cezary Grabarczyk, Mirosław Drzewiecki, Joanna Skrzydlewska, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Hanna Zdanowska (wszyscy PO), Joanna Kluzik-Rostkowska, Jarosław Jagiełło, Piotr Krzywicki (wszyscy PiS), Wojciech Olejniczak, Zdzisława Janowska (oboje LiD)

Nowy Sącz: Arkadiusz Mularczyk, Edward Siarka, Anna Paluch, Wiesław Janczyk, Barbara Bartuś (wszyscy PiS), Andrzej Czerwiński, Andrzej Gut-Mostowy, Witold Kochan (wszyscy PO), Bronisław Dutka (PSL)

Olsztyn: Sławomir Rybicki, Beata Bublewicz, Lidia Staroń, Janusz Cichoń, Andrzej Orzechowski (wszyscy PO), Iwona Arent, Aleksander Szczygło, Jerzy Antoni Gosiewski (wszyscy PiS), Tadeusz Iwiński (LiD), Adam Krzyśków (PSL)

Opole: Leszek Korzeniowski, Danuta Jazłowiecka, Tadeusz Jarmuziewicz, Łukasz Tusk, Robert Węgrzyn, Adam Krupa, Andrzej Buła (wszyscy PO), Lena Dąbkowska-Cichocka, Sławomir Kłosowski, Jan Religa (wszyscy PiS), Tomasz Garbowski (LiD), Stanisław Rakoczy (PSL), Ryszard Galla (Mniejszość Niemiecka)

Piła: Adam Szejnfeld, Jakub Rutnicki, Stanisław Chmielewski, Piotr Waśko (wszyscy PO), Tomasz Górski, Piotr Kraczkowski (obaj PiS), Romuald Ajchler, Stanisław Stec (obaj LiD), Stanisław Kalemba (PSL)

Piotrków Trybunalski: Antoni Macierewicz, Dariusz Seliga, Krzysztof Maciejewski, Robert Telus (wszyscy PiS), Elżbieta Radziszewska, Włodzimierz Kula, Jacek Zacharewicz (wszyscy PO), Artur Ostrowski (LiD), Stanisław Witaszczyk (PSL)

Płock: Wojciech Jasiński, Marek Opioła, Robert Kołakowski, Dariusz Kaczanowski (wszyscy PiS), Julia Pitera, Andrzej Nowakowski, Mirosław Koźlakiewicz (wszyscy PO), Waldemar Pawlak, Adam Struzik (PSL), Jolanta Szymanek-Deresz (LiD)

Poznań: Waldy Dzikowski, Arkady Fiedler, Michał Stuligrosz, Dariusz Lipiński, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Bożena Szydłowska, Marek Zieliński (wszyscy PO), Zyta Gilowska, Jacek Tomczak (oboje PiS), Krystyna Łybacka (LiD)

Radom: Marek Suski, Dariusz Bąk, Marzena Wróbel, Krzysztof Sońta (wszyscy PiS), Ewa Kopacz, Radosław Witkowski, Czesław Czechyra (wszyscy PO), Mirosław Maliszewski (PSL), Marek Wikiński (LiD)

Rybnik: Henryk Siedlaczek, Krzysztof Gadowski, Marek Krząkała, Ryszard Zawadzki (wszyscy PO), Bolesław Piecha, Izabela Kloc, Grzegorz Janik, Adam Gawęda (wszyscy PiS), Tadeusz Motowidło (LiD)

Rzeszów: Stanisław Ożóg, Grażyna Gęsicka, Kazimierz Moskal, Zbigniew Chmielowiec, Andrzej Szlachta, Krzysztof Popiołek, Kazimierz Gołojuch, Antoni Błądek (wszyscy PiS), Krystyna Skowrońska, Zbigniew Rynasiewicz, Jan Tomaka, Renata Butryn (wszyscy PO), Jan Bury, Leszek Deptuła (obaj PSL), Tomasz Karmiński (LiD)

Siedlce: Elżbieta Jakubiak, Krzysztof Tchórzewski, Arkadiusz Czartoryski, Henryk Kowalczyk, Bogusław Kowalski, Teresa Wargocka (wszyscy PiS), Czesław Mroczek, Jacek Kozaczyński, Andrzej Kania (wszyscy PO), Jarosław Kalinowski, Marek Sawicki (obaj PSL), Stanisława Prządka (LiD)

Sieradz: Paweł Zalewski, Tadeusz Woźniak, Marek Matuszewski, Krystyna Grabicka, Piotr Polak (wszyscy PiS), Andrzej Biernat, Agnieszka Hanajczyk, Cezary Tomczyk, Artur Dunin (wszyscy PO), Mieczysław Łuczak, Stanisław Olas (obaj PSL), Anita Błochowiak (LiD)

Sosnowiec: Grzegorz Dolniak, Piotr van der Coghen, Wojciech Saługa, Beata Małecka, Jarosław Pięta (wszyscy PO), Ewa Malik, Waldemar Andzel (wszyscy PiS), Witold Klepacz, Grzegorz Pisalski (wszyscy LiD)

Szczecin: Sławomir Nitras, Michał Marcinkiewicz, Arkadiusz Litwiński, Magdalena Kochan, Renata Zaremba, Sławomir Preiss, Cezary Urban, Konstanty Oświęcimski (wszyscy PO), Joachim Brudziński, Longin Komołowski, Mirosława Masłowska (wszyscy PiS), Grzegorz Napieralski, Bartosz Arłukowicz (obaj LiD)

Tarnów: Edward Czesak, Barbara Marianowska, Michał Wojtkiewicz, Józef Rojek, Jacek Pilch (wszyscy PiS), Urszula Augustyn, Aleksander Grad, Jan Musiał (wszyscy PO), Wiesław Woda (PSL)

Toruń: Antoni Mężydło, Tomasz Lenz, Janusz Dzięcioł, Domicela Kopaczewska, Marek Wojtkowski, Grzegorz Karpiński (wszyscy PO), Łukasz Zbonikowski, Zbigniew Girzyński, Anna Sobecka, Marzenna Drab (wszyscy PiS), Marian Filar, Jerzy Wenderlich (obaj LiD), Ewa Kierzkowska (PSL)

Wałbrzych: Zbigniew Chlebowski, Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Jakub Szulc, Tomasz Smolarz, Monika Wielichowska (wszyscy PO), Waldemar Wiązowski, Anna Zalewska (oboje PiS), Henryk Gołębiewski (LiD)

Warszawa I: Donald Tusk, Małgorzata Kidawa-Błońska, Joanna Fabisiak, Roman Kosecki, Jolanta Hibner, Andrzej Czuma, Krzysztof Tyszkiewicz, Michał Szczerba, Andrzej Halicki, Alicja Dąbrowska, Tadeusz Ross (wszyscy PO), Jarosław Kaczyński, Paweł Poncyljusz, Nelly Rokita, Karol Karski, Artur Górski, Jan Ołdakowski, Michał Dworczyk (wszyscy PiS), Marek Borowski, Ryszard Kalisz (obaj LiD)

Warszawa II: Bronisław Komorowski, Andrzej Smirnow, Zenon Durka, Jadwiga Zakrzewska, Alicja Olechowska (wszyscy PO), Ludwik Dorn, Jan Szyszko, Mariusz Błaszczak, Anna Sikora (wszyscy PiS), Janusz Piechociński (PSL), Marek Balicki (LiD)

Wrocław: Bogdan Zdrojewski, Sławomir Piechota, Stanisław Huskowski, Ewa Wolak, Andrzej Łoś, Aldona Młyńczak, Marek Skorupa, Michał Jaros, Norbert Raba (wszyscy PO), Kazimierz Ujazdowski, Aleksandra Natalli-Świat, Dawid Jackiewicz, Beata Kempa (wszyscy PiS), Janusz Krasoń (LiD)

Zielona Góra: Stefan Niesiołowski, Bożenna Bukiewicz, Witold Pahl, Bogdan Bojko, Bożena Sławiak, Marek Cebula (wszyscy PO), Marek Ast, Jerzy Materna, Elżbieta Rafalska (wszyscy PiS), Jan Kochanowski, Bogusław Wontor (obaj LiD), Józef Zych (PSL).