Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Zamieszanie wokół Kwaśniewskiego - kandydata do Europarlamentu

​Zamieszanie wokół osoby Aleksandra Kwaśniewskiego z podkarpackiej listy kandydatów Twojego Ruchu - Europy Plus do Europarlamentu. Ponieważ zataił, że w przeszłości był karany wnioskowano o skreślenie jego kandydatury. Nie chodzi o byłego prezydenta, tylko polityka o nazwisku Kwaśniewski, który przed kampanią zmienił imię - z Dariusza na Aleksander.

Posłanka Twojego Ruchu Małgorzata Marcinkiewicz powiedziała Radiu Rzeszów , że po złożeniu wyjaśnień Kwaśniewski nadal jest kandydatem do Parlamentu Europejskiego. Posłanka zaznaczyła, zarzuty postawione mu nie były poważne. 

Reklama

Wszystkiemu zaprzecza liderka Europy Plus na Podkarpaciu. Marta Niewczas powiedziała, że Kwaśniewskiego nie ma na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Jak wyjaśniła, ostateczna decyzja zapadła w piątek i nic się w tej sprawie nie zmieniło. 

Były wójt podradomskiej gminy Głowaczów - Dariusz, a od niedawna Aleksander, Kwaśniewski - w 2001 r. został skazany za przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę skarbu państwa i gminy. Sąd zakazał mu wtedy przez osiem lat pełnienia funkcji w samorządzie terytorialnym oraz związanych z odpowiedzialnością za mienie. 

Dowiedz się więcej na temat: wybory

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje