Wybory parlamentarne 2015

Wybory parlamentarne: Tomasz Cimoszewicz na liście PO

Szef podlaskich struktur PO Robert Tyszkiewicz będzie otwierał regionalną listę kandydatów do Sejmu. Na liście znalazł się też m.in. syn senatora i byłego premiera Włodzimierza Cimoszewicza - Tomasz Cimoszewicz. Do Senatu wystartuje wicemarszałek województwa - Maciej Żywno.

Listy zatwierdzono w czwartek wieczorem na zarządzie regionu podlaskiego PO.

Reklama

Jak poinformowała PAP członkini zarządu Anna Mierzyńska, na liście kandydatów do Sejmu jest 28 nazwisk, jedna osoba na chwilę obecną znajdzie się też na liście do Senatu. Dodała, że zależało im, aby zebrać kandydatów z każdego powiatu w regionie i - jak podkreśliła - "to się niemal udało".

Listę otwiera poseł Robert Tyszkiewicz, który kieruje podlaską PO. Na kolejnych miejscach znaleźli się: posłanka z Suwałk Bożena Kamińska i poseł Damian Raczkowski.

Na liście jest też była wiceprezydent Białegostoku Renata Przygodzka, były działacz samorządowy Leszek Cieślik oraz Mirosław Reczko - burmistrz Ciechanowca. Z listy PO wystartuje też Adam Musiuk z Forum Mniejszości Podlasia, które grupuje przedstawicieli społeczności prawosławnej.

Z ostatniego miejsca będzie kandydował syn senatora Włodzimierza Cimoszewicza - Tomasz Cimoszewicz.

Mierzyńska mówiła, że na listach jest 11 kobiet i osiem osób poniżej 30. roku życia.

Natomiast na liście kandydatów do Senatu - jak mówiła Mierzyńska - zarząd na razie zatwierdził jedno nazwisko. To wicemarszałek województwa podlaskiego, były wojewoda - Maciej Żywno.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje