Wybory parlamentarne 2015

"Nad Kaczyńskim nie będzie żadnej kontroli"

- To jest zatrważające. Może być tak, że pierwszy raz w tym 25-leciu będziemy mieli taką sytuację, że jedna partia mając absolutną większość w Sejmie i swojego prezydenta, będzie mogła zrobić wszystko. A osobą, odpowiedzialną za to będzie Jarosław Kaczyński. – tak rzecznik rządu Cezary Tomczyk, odniósł się w „Dziś wieczorem” w TVP Info do najnowszego sondażu, z którego wynika, że PiS mógłby rządzić samodzielnie.

- Od Bugu po Odrę, od Tatr po Morze Bałtyckie będzie tak naprawdę rządził jeden człowiek i nie będzie nad tym żadnej kontroli - dodał Tomczyk. 

Reklama

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla "Newsweeka", Prawo i Sprawiedliwość mogłoby rządzić samodzielnie, gdyby wybory odbyły się teraz. W badaniu osiągnęło bowiem poparcie rzędu 43 procent.

Według sondażu próg wyborczy przekroczyłyby tylko trzy ugrupowania. PiS, PO i Ruch Kukiza. Na Platformę Obywatelską zdecydowałoby się zagłosować 29 proc. respondentów, a na Ruch Kukiza 9 procent. Tuż nad progiem wyborczym balansuje jeszcze PSL (5 proc.).


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje